Skocz do zawartości

Cenniki blokowanie ceny i rabat

Polecane posty

WItam,

W subiekcie nexo pro mam dostepne cenniki.

Problem polega na tym, ze chcialbym zablokowac mozliwsc zmiany cen dla pracownikow ale ciagle chcialbym aby mogli operowac rabatem. I chcialbym to zrobic dla wybranego asortymentu.

Np. cena towaru stala a cena uslug zmiemienna (np transport) plus mozliwosc operowania rabatem dla pozycji lub calego dokumentu.

1 blokujac cene w module cenniki, nie moge dodac rabatu dopuszczalnego.

2 nie blokujac ceny w cenniku a blokujac mozliwosc zmiany ceny na dokumencie w uprawnieniach uzyskuje pozadany efekt ale dla calego asortymentu.

 

Czy jest jakies rozwiazanie w subiekcie, ktore umowzliwi zrealizowanie mojego scenariusza?

Link to postu

Z mojego dośw. InsERT nexo oparty jest na strukturze uprawnień użytkownik/rola/pozwolenie, a nie ACL (Access Control List), który pozwoliłby na nadawanie uprawnień od strony obiektu zamiast użytkownika/ról. Tym samym na pewno nie ma takiej funkcjonalności.

Całkiem możliwe, że dałoby się to zrobić z poziomu bazy danych SQL przy pomocy row-level permissions (filtry edycji) utworzonych dla każdego użytkownika osobno ale to tylko ciekawostka bo jeżeli ktokolwiek by miał czas, zasoby i umiejętności na takie wykonanie, miałby także pieniądze na wdrożenie większego systemu ERP, który by to zrobił za niego. xD

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Cenniki blokowanie ceny i rabat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...