Skocz do zawartości

Realizowanie do końca pozycji zleceń i zamówień

Polecane posty

Zamawiamy u jednego z dostawców duże ilości pozycji blach stalowych. Takie zamówienia, są czasem realizowane przez hutę przez kilka miesięcy. Dodatkowo, specyfika produktu, sprawia, że np. zamawiając blachę, która nominalnie powinna ważyć 1000kg, to i to zgodnie z tolerancjami, może przyjechać blacha 980kg. Idąc tym scenariuszem, mamy fizycznie zrealizowaną dostarczoną jedną pozycje, z 10 pozycji zlecenia, o wadzie o 20kg niższą niż zamawiana. Tego pozostałego 20kg nam nikt nie dostarczy i tak mamy:

- wisi nam 20kg niezrealizowane pozycji. Nie możemy jej edytować (a szkoda, bo to bym nam już mocno rozwiązało problem), aby zmienić wartość zamówioną na 980kg.

- nie ma też możliwości "zrealizowania", tak jak to się robi statusem zlecenia, do pozycji, a nie całego dokumentu.

Czy rozumiecie problem i może kiedyś coś w temacie dało by się zrobić? ;) To jeszcze w tej dekadzie :P

Link to postu
1 godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

- wisi nam 20kg niezrealizowane pozycji. Nie możemy jej edytować (a szkoda, bo to bym nam już mocno rozwiązało problem), aby zmienić wartość zamówioną na 980kg

Chyba rozumiemy. Na ZD może Pan zmienić ilość, jeśli status dokumentu to "do realizacji". Nie można zmieniać, gdy ZD jest oznaczone jako zrealizowane i zapewne u Pana tak jest. Proszę zmienić status dokumentu na "do realizacji", poprawić ilość i z powrotem ustawić status "zrealizowane".

Link to postu
47 minut temu, Marek Pyznarski napisał:

Chyba rozumiemy. Na ZD może Pan zmienić ilość, jeśli status dokumentu to "do realizacji". Nie można zmieniać, gdy ZD jest oznaczone jako zrealizowane i zapewne u Pana tak jest. Proszę zmienić status dokumentu na "do realizacji", poprawić ilość i z powrotem ustawić status "zrealizowane".

No nie do końca, ponieważ zamówienie częściowo zrealizowane jest w statusie Do realizacji.

zd_01.PNG.ac5d046a47112308ada18995aed5dbc9.PNG

A lista pozycji wygląda tak:

zd_02.thumb.PNG.487de68b97420c6d5d88cf19eadaecbd.PNG

Na białe, dalej czekamy, bo zostaną dostarczone. W tym przypadku, różowe, już nie będą dostarczane, różnice wynikają z tolerancji, o których wspomniałem.

I teraz trochę zgłupiałem, bo wiem, że wcześniej próbowałem takie zlecenie wyedytować i zmniejszyć ilość, ale system na to nie pozwalał, a teraz się da, wow :) Może rzeczywiście tamto zamówienie jakimś cudem, miało inny status, skonsultuje to jeszcze z działem zakupów.

No ok, to jest to jakaś opcja, ale może dało by się jakoś zatwierdzać realizację per pozycja - nie wpływali byśmy wtedy na wartości zamówione pierwotnie. Fajnie jakby można to było robić na liście Asortyment Zamówiony i tak samo dla ZK też fajny ficzer :P

Link to postu
18 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

No ok, to jest to jakaś opcja, ale może dało by się jakoś zatwierdzać realizację per pozycja - nie wpływali byśmy wtedy na wartości zamówione pierwotnie. Fajnie jakby można to było robić na liście Asortyment Zamówiony i tak samo dla ZK też fajny ficzer :P

Odnotowujemy na przyszłość, ale nie planujemy realizacji w najbliższych wersjach.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...