Skocz do zawartości

Fiskalizacja faktury FS bez NIP

Polecane posty

Witam.

 

Mam problem z fiskalizacją faktury bez NIP.  W konfiguracji w typach dokumentu w Faktura VAT sprzedaży w zakładce wydruki ustawione mam - fiskalizuj dokument - tylko dla osób fizycznych.

W Handel -> urządzenia przy drukarce mam ustawione  drukowanie faktur NIE.  Wówczas pojawia się błąd " w konfiguracji urządzenia zablokowano możliwość wydruku faktur....." Z kolei jak przestawię na TAK to pojawia się błąd, że numer faktury jest za długi. Domyślam się, że te ustawienia dotyczą sytuacji gdy chcę wydrukować FS tylko na drukarce fiskalnej. 

 

Mi zależy, żeby wydrukować fakturę na zwykłej drukarce a do tego wydrukować paragon. Jakieś 2 miesiące temu wydrukowało się prawidłowo FS z paragonem. W między czasie robiłem aktualizację. Nie wie, czy to miało jakiś wpływ. Dodam, ze poprzednia faktura miała dokładnie tyle samo znaków w numerze faktury. 

 

Drukarka podłączona jest jest do serwera, a operacje wykonywane są na innym stanowisku. - czy może być problem konfiguracji drukarki w serwerze urządzeń. W między czasie zmienialiśmy lokalizację drukarki fiskalnej i na nowo konfigurowaliśmy połączenia. Jednocześnie zaktualizowane zostały sterowniki drukarki fiskalnej w serwerze urządzeń.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...