Skocz do zawartości

Numery seryjne urządzeń

Polecane posty

Zgodnie z Państwa podpowiedziami, pole NUMER DOSTAWY używam do wpisywania numerów seryjnych urządzeń.

Ale teraz zaczynaja się schody. Chcę żeby na WZ drukowały się te numery. Jednak po dodaniu kolumny pojawia się jakiś dziwny numer i kod paskowy nijak mający się do wprowadzonego ręcznie numeru seryjnego. Czemu to pole nie jest obsługiwane przez skaner kodów?

 

Link to postu

W jaki sposób dodał Pan taką kolumnę do wydruku ? Czy wykorzystał Pan wbudowany wzorzec 'Wz z rozbiciem na dostawy' ? Domyślnie jest tam dodana kolumna z kodem dostawy w formie graficznej (kod kreskowy). Można na nim również zamiast kodu kreskowego wyświetlić kod dostawy tekstowo (opcja powiel wzorzec i wybranie odpowiedniej kolumny).

Link to postu

wszedłem we wzorce wydruków wydań, , zrobiłem duplikat WZ z rozbiciem na dostawy,  w sekcji POZYCJE-DOSTAWY wpisałem kog dostawy graficznie . I to był błąd bo powinien być tekstowo.

Ale to i tak do bani. Bo drukuje się kolejny wiersz z numerem. 

Nie pamietam jak to zrobiłem , że ten kod drukował się w kolumnie dla sekcji POZYCJE-PODSTAWOWE

 

Link to postu

to jak mam wprowadzać numery seryjne urządzeń , na ich podstawie generować fakturę i wz, sprawdzać po numerach seryjnych do kogo zostało urządzenie sprzedane.

Jak kupowałem nexo pro, zapewniono mnie, że tak funkcjonalność jak praca na numerach seryjnych jest w wersji PRO możliwa.

To jak to jest?

Znowu wywaliłem kilka tysięcy w błoto ? 

Link to postu
5 godzin temu, Paweł Piotrowski napisał:

na ich podstawie generować fakturę i wz

Proszę na fakturze bądź wydaniu zewnętrznym zmienić tryb dodawania pozycji na "dodawanie z podglądem" (PPM na gridzie pozycji -> zmień tryb dodawania pozycji lub skrótem Ctrl + X). Później klawiszem F9 zmienić tryb wyszukiwania na kod dostawy i wtedy może Pan wczytywać numery seryjne towarów, które Pan wprowadził na dokumentach przyjęciowych bądź zakupowych. Taki tryb dodawania pozycji można również ustawić jako domyślny w parametrach typów dokumentów dla każdego typu dokumentu osobno (parametry 'Tryb dodawania pozycji' oraz 'Wyszukiwanie w trybie z podglądem').

Ewentualnie może Pan po dodaniu pozycji z listy pozycji lub instynktu można na rozbiciu pozycji wybrać odpowiednie dostawy (PPM na gridzie pozycji -> Rozbicie pozycji lub skrótem Ctrl+R).

5 godzin temu, Paweł Piotrowski napisał:

sprawdzać po numerach seryjnych do kogo zostało urządzenie sprzedane

Proszę spojrzeć na raport "Historia dostawy o podanym kodzie".

Jeśli chodzi o wydruk to jak rozumiem jedynym problemem jest to, że kod dostawy drukuje się pod pozycją, a nie razem z pozycją dokumentu ? Tak jak pisałem jest to uwarunkowane strukturą danych ponieważ pozycja może rozchodować więcej niż 1 dostawę więc musi to być przedstawione na liście powiązanej z pozycją. Ale Pana pomysł może być zrealizowany przez samodzielną edycję wzorca wydruku.

Edytowane przez Wojciech Szopiński
Link to postu

ok

to juz załapałem :)

a teraz cos trudniejszego pleas.

WZ 

chciałbym żeby numeryczny KOD DOSTAWY drukował się w kolumnie za nazwą towaru.

Jednak KOD DOSTAWY mogę wł∑czyć tylko w sekcji dodatkowej, która drukuje sie pod tabelą z towarami.

Jakie pole zabić żeby zmienić wzorzec za pomoca generatora raportów?

 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Numery seryjne urządzeń
×
×
  • Dodaj nową pozycję...