Skocz do zawartości

Dopisanie wynagrodzenia do utworzonej listy płac

Polecane posty

Sporządziłam listę płac, a następnie musiałam usunąć wypłaty kilku pracowników aby dokonać stosownych poprawek. Po naliczeniu wynagrodzeń  dla tych osób program utworzył nową listę o kolejnym numerze. Wybrałam opcję „dopisz do istniejącej listy” a mimo to program tworzy nową, kolejną listę (z osobnym numerem). Nadmienię, że dotychczas program dopisywał usunięte wypłaty w poprzednie miejsce. W jaki sposób dopisać wynagrodzenia do już utworzonej listy płac?

Link to postu

Uporałam się z problemem. Za każdym razem korzystałam z kreatora z zaznaczoną opcją "dopisz do istniejącej listy". Problem tkwił jednak w dacie wypłaty. Listę nr 1 utworzyłam z datą wypłaty 10.10 (data za każdym razem tworzy się automatycznie), następnie ręcznie poprawiłam datę wypłaty na 9.10.. Potem usunęłam kilka wypłat i uruchomiłam kreator naliczenia wynagrodzeń, a ten pomimo zaznaczenia opcji  "dopisz do istniejącej listy" tworzył listę nr 2 z datą wypłaty 10.10. Gdy ustawiłam datę wypłaty na liście nr 1 (na 10.10)  kreator poprawnie "uzupełnił" brakujące wynagrodzenia, dopiero wtedy mogłam ręcznie ustawić inną datę wypłaty.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link to postu

Mam dwa pytania i dwie sugestie.

1. Czy zmieniła Pani datę z 10. na 9. ze względu na sobotę przypadającą 10.?

Jeśli tak to pewnie nie zauważyła Pani nowego mechanizmu w definicjach list płac, który widać na poniższym obrazku:

obraz.png.08479fd6df6abd80f19bea81c69558f3.png

Program sam ustawi datę listy płac na 9. i po usunięciu i dodaniu nowych wypłat dodadzą się one do tej pierwotnie wyliczonej.

2. Dlaczego usuwa Pani wypłaty, aby je potem na nowo wyliczyć w tej samej liście płac?

Jeśli na przykład dlatego, że dla kilku osób później wprowadza Pani jakieś absencje czy godziny pracy to wystarczy na wyliczonych wypłatach użyć funkcji "przelicz" - jest ona dostępna w okienku wypłaty, a także na liście wypłat - można ją także uruchomić na wielu zaznaczonych wypłatach.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...