Skocz do zawartości

Brak Kolumn Zarezerwowane / Niezarezerwowane na widoku Grupa: listy

Polecane posty

Korzystając z rezerwacji stanu oraz rezerwacji dostaw nie ma realnej możliwości sprawdzić ilości fizycznie dostępnej ilości towaru do dalszej sprzedaży na widoku list. O co dokładnie chodzi

1. Na widoku kartoteki: Asortyment w opcjach -> operacje na liście -> konfiguracja widoku s0Xa6K6.png

można bez problemu wyświetlić kolumny Zarezerwowane / Niezarezerwowane, które pokazują łączny stan odejmując zarówno rezerwację dostaw jak i stanów lub sumują ilość rezerwacji w oparciu o rezerwację stanów i dostaw. Kolumna dostępne pokazuje wyłącznie stan - rezerwację dostaw.

aJkP8SU.png

2. Jednak już na listach asortymentu czyli wchodząc w zakładki sprzedaż, zamówienia czy zakup

aegbzq0.png

 

a następnie wybierając konkretny dokument do poprawy czy tworząc nowy 


58wuJDg.png

 

w sekcji zamówienia i wyborze listy produktów do dodania

mfUROxT.png


wybierając konfigurację widoku 
 

ya8etaw.png

 

kolumn zarezerwowane / niezarezerwowane już jest brak. Jest to istotny problem gdyż działając w firmie zarówno na rezerwacji dostaw jak i rezerwacji stanu, szukając asortymentu do sprzedaży bądź dodając do zamówienia, nawet nie ma się pojęcia czy jest on fizycznie dostępny czy też nie. Błąd moim zdaniem logiczny i bardzo istotny, jeśli nie krytyczny do płynnego funkcjonowania na jakimkolwiek dokumencie. Handlowcy czy kupcy muszą otwierać osobne zakładki z asortymentem z zakładki kartoteki: asortyment, bądź dodawać produkt na próbę i sprawdzać już całość bezpośrednio na dokumencie...

 

LIzRhlP.png

 

Link to postu

Nie, kolumna dostępne pokazuje wyłącznie rezerwację dostaw. Podaje konkretny przykład niżej
2iYcp22.png

a teraz lista asortyment na zamówieniu od klienta

ZRjGCNb.png

 

jak widać na przykładzie tego konkretnego produktu kolumna dostępne pokazuje wyłącznie stan - rezerwację dostaw, rezerwacji stanu już nie pokazuje.

 

 

Link to postu
49 minut temu, Kamil Andruszkiewicz napisał:

Nie, kolumna dostępne pokazuje wyłącznie rezerwację dostaw.

Ma Pan racje - Dostepne = Stan - Rezerwacja dostaw, tak też przeczytałem w tooltipie tej kolumny, ale w głowie miałem kolumnę Rezerwacje, która jest sumą rezerwacji dostaw i stanu, także mój błąd.

Na ten moment mogę polecić Panu uwidocznienie Rezerwacji stanu i Rezerwacji dostaw jako osobne kolumny. Natomiast sugestię odnośnie dodania kolumny Niezarezerwowane przekazałem do działu weryfikacji oprogramowania, jak będę coś więcej wiedział o planach jej wprowadzenia to dam znać w tym wątku. 

image.thumb.png.b9a7b7b3fa4463bc9cd0b3a4dab7f605.png

Link to postu
Dnia 12.11.2020 o 07:04, Jacek Magiera napisał:

Kolumna zostanie dodana w wersji 33.

 

świetnie, to może przy okazji dodacie też podgląd w miejscu szybkiego dodawania produktów

https://i.imgur.com/mT2xVyN.png

obok informacji dostępne / stan magazynowy

 

Tak na prawdę to moim zdaniem problemu by nie było gdyby kolumna "dostępne" wyświetlała stan - r.dostaw oraz r.stanu

Zaś kolumna "niezarezerwowane" wyświetlała stan - r. dostaw - z tej opcji zdecydowanie mniej osób korzysta

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...