Skocz do zawartości

Kwota do chorobowego -widoczna na wypłacie

Polecane posty

Wyliczyłam pracownikowi o wysokich zarobkach wynagrodzenie chorobowe. Ponieważ ręcznie liczona podstawa chorobowa różni się od tej z Gratyfikanta, wykorzystując klawisz funkcyjny F9 zajrzałam do podstawy chorobowej z której liczy Gratyfikant. Jeden miesiąc  ma inna wartość podstawy chorobowej.

Weszłam w ramach przeglądania do wypłaty z tego miesiąca i w zakładce Inne widnieje ta " inna kwota do chorobowego" niż ta która mi wychodzi z wyliczeń.

Jak mogłabym sprawdzić sposób wyliczania tej kwoty do chorobowego w Gratyfikancie? W tym konkretnym miesiącu pracownik miał wynagrodzenie zasadnicze+premie uznaniową, stad ponieważ osiągnął ograniczenie podstawy ZUS w poprzednich miesiącach suma składników powinna być pomniejszona o 2,45% składki chorobowej. Jednak ja nie wychodzę na kwotę. Poproszę o jakieś wskazówki jak sprawdzić jak wyliczana jest "kwota do chorobowego" widoczna w zakładce " Inne"  na wypłacie ?
 

Link to postu

Czy mogłabym się dowiedzieć z jakich pól wyliczana jest wartość "kwoty do chorobowego" ?  co może być przyczyną potrącenia 9,30% zamiast 2,45% ( pracownik osiągnął limit składek w miesiącach poprzednich i nie stosuje tu średniego wskaźnika potrąconej składki). Chodzi o duże kwoty wynagrodzenia......

Z matematycznego punktu widzenia wygląda na to że od wynagrodzenia chorobowego system odliczył 2,45% , a od przyznanej premii 13,71%.  Czy mogę to samodzielnie poprawić w systemie? Jeśli nie to poproszę o poprawkę

Edytowane przez Bożena Szymańska
Link to postu

Niestety bez konkretnego przykładu (niezbędne było by przesłanie do nas analizatorów wypłat z tego miesiąca poprzez formularz kontaktowy) nie jestem w stanie odpowiedzieć czy naliczenie jest poprawne. Program na wypłacie liczy podstawę chorobowego z części podstawy do osiągnięcia limitu składek em-re innym procentem (wynikającym z składek zaznaczonych w składnikach), a po przekroczeniu tej granicy nie uwzględnia już składek em-re w liczeniu podstawy.

Kwotę do chorobowego można ręcznie skorygować właśnie na zakładce Inne wypłaty.

Link to postu

Doszłam już do algorytmu wyliczenia w Gratyfikancie.

Z podstawy miesięcznej została potrącona składka 2,45 % a z premii uznaniowej 13,71%.

W ten sposób doszłam do kwoty stanowiącej różnice w obliczeniach w badanym miesiącu.

Dziękuje za wskazówkę. Poprawiłam ręcznie podstawę do chorobowego .

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...