Skocz do zawartości

Bardzo powolne operacje w Numeracji

Polecane posty

Czy to normalne, że każde kliknięcie w operacji, a zwłaszcza w numerach początkowych - przykładowo zmiana parametru rok2cyfry jest praktycznie niemożliwa - przy kliknięciu rozwinięcia listy przez około minute program jest zawieszony i lista się nie przewija.

 

image.png.b07d09f7ed5eaf7aec169088ab98ddaa.png

 

Zapomniałem, że rok2cyfry to mój własny atrybut: 

 

image.png.26fee6fae7e75dc8c14e016c064ec6e5.png

Edytowane przez Łukasz W.
wlasny atrybut
Link to postu

Faktycznie program tutaj błędnie próbuje pobrać wszystkie możliwe daty wprowadzenia wszystkich dokumentów z bazy co może powodować takie problemy. Chciałbym jednak zrozumieć co Pan próbuje osiągnąć. Jak rozumiem chce Pan mieć numerację w postaci FS XXX/<rok2cyfry> (np. FS 1/20, FS2/20, FS 1/21 etc) i użył Pan jako atrybut numeracji swojej metawłasności rok2cyfry, która odnosi się do pola DataWprowadzenia? Jeśli dobrze rozumiem to nie zadziała to tak jak Pan chce ponieważ przez to, że atrybutem numeru będzie cała data dokumentu, a nie tylko rok. Efekt będzie taki, że po każdej zmianie daty np. o 1 dzień licznik będzie zaczynał numerowanie od początku (czyli albo od zdefiniowanego numeru początkowego albo od 1). Jeśli dobrze zrozumiałem intencję to proszę spróbować jako atrybut ustawić wbudowaną metawłasność "Rok daty wystawienia dokumentu", a swojego atrybutu rok2cyfry użyć tylko w formacie numeru. Wtedy po pierwsze będzie to działało zgodnie z Pana założeniem (o ile to założenie dobrze zrozumiałem), a po drugie nie będzie problemów wydajnościowych podczas ustalania numerów początkowych.

Edytowane przez Wojciech Szopiński
Link to postu

Numeracja działa dobrze, a temat numeru początkowego przeskoczyłem ręcznie bo dotyczy to tylko bieżącego roku.

Atrybuty numeracji mam puste, ale numeracja idzie prawidłowo (włącznie z wypełnianiem luk w obrębie dnia).

A pożądany numer to np. dla licznika 10447: FS2010447, a od nowego roku pierwsza faktura: FS2100001.

image.png.ba14ca7edffc4356e405408e4c8aee20.png

Edytowane przez Łukasz W.
Link to postu
W dniu 1.12.2020 o 12:19, Wojciech Szopiński napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem intencję to proszę spróbować jako atrybut ustawić wbudowaną metawłasność "Rok daty wystawienia dokumentu", a swojego atrybutu rok2cyfry użyć tylko w formacie numeru.

Rzeczywiście, zgadza się. Nawet tak na początku próbowałem, ale ten komunikat mnie trochę zmylał, a użycie rok2cyfry nie pozwalało na ustalenie numeru początkowego.

 

image.thumb.png.532a1f8b100a03ea611f8848429fe8bc.png

Edytowane przez Łukasz W.
Link to postu

Ten komunikat wyświetla się wtedy gdy w zbiorze atrybutów jest co innego niż w formacie numeru. Przede wszystkim chodzi o ostrzeżenie użytkownika o potencjalnym powieleniu numerów w przypadku gdy np. w atrybutach mamy symbol magazynu oraz rok, a w formacie numeru tylko rok. W tym momencie może dojść do sytuacji gdy wystawiane dokumenty będą miały takie numery:

1. FS 1/2020 (Rok = 2020, Magazyn = MAG)

2. FS 2/2020 (Rok = 2020, Magazyn = MAG)

3. FS 3/2020 (Rok = 2020, Magazyn = MAG)

4. FS 1/2020 (Rok = 2020, Magazyn = MAP) - powielenie numeru z punktem pierwszym ponieważ zmienił się magazyn i licznik  rozpoczął numerację od 1, ale w formacie numeru tego magazynu nie ma.

Jeśli zrobiłby Pan tak jak to opisałem na początku (Rok daty wystawienia w atrybutach oraz rok2cyfry w formacie numeru) to program wykrywa analogiczną sytuację (co innego w atrybutach, a co innego w formacie numeru) jednakże tutaj do sytuacji powielenia numeru nie dojdzie ponieważ w formacie numeru wyświetlany jest tylko rok z daty wystawienia (czyli de facto to samo co w atrybutach), a nie cała data. Program jednak nie sprawdza jaka część atrybutu będzie wyświetlana w formacie więc wyświetla ostrzeżenie, które w tym wypadku będzie można po prostu zignorować.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...