Skocz do zawartości

Data obowiązku podatkowego - jak zmienić domyślną

Polecane posty

Dzień dobry,

Do pliku epp trafiła mi tylko jedna faktura z ok 90 z miesiąca stycznia. Zauważyłam, że z wyjątkiem pierwszej faktury wszystkie pozostałe mają datę obowiązku podatkowego ustawioną na datę z sierpnia 2018. Dwa pytania: 1. Gdzie mogę zmienić domyślną datę tak, żeby ustawiała się domyślnie bieżąca lub kopiowała z daty wystawienia?

2. Jak zbiorczo zmienić tę datę na wszystkich fakturach już wystawionych - nie uśmiecha mi się poprawa ręczna :-)

Link to postu

Dokumenty do pliku EPP trafiają zgodnie z datą obowiązku podatkowego. Jeżeli firma korzysta z metody kasowej, to data obowiązku podatkowego ustawiana jest  na bliższą datę z następujących: termin płatności dokumentu lub data zakończenia dostawy + 180 dni.

Dokumenty nie zostały ustawione jako "opłacone", tak więc dla tych dokumentów data obowiązku podatkowego wypada w sierpniu. Jeżeli dokumenty zostaną oznaczone jako opłacone, to trafią do pliku EPP za styczeń.

W aktualizacji zaplanowanej na przełom miesiąca luty/marzec pojawi się wybór, z jaką datą mają być uwzględniane dokumenty w eksportowanym pliku.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...