Skocz do zawartości

Faktura zbiorcza z WZ problem z rabatem

Polecane posty

Przyczyny na moje mogą być dwie:

- na WZ nastąpiła jakaś manipulacja ceną, ktoś ma ukryte pole rabat, i się sam obliczył

- podczas wystawiania z wielu dokumentów, następuje tzw. konsolidacja - pojawia się okno dialogowe, z pytaniem, jak chce Pan konsolidować dokumenty. Głównie dotyczy to powtórzeń pozycji z tym samym asortymentem. Jeśli problem z rabatami, dotyczy takich właśnie produktów, to właśnie ustawienie z tego okna może być przyczyną.

Link to postu
16 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Przyczyny na moje mogą być dwie:

- na WZ nastąpiła jakaś manipulacja ceną, ktoś ma ukryte pole rabat, i się sam obliczył

- podczas wystawiania z wielu dokumentów, następuje tzw. konsolidacja - pojawia się okno dialogowe, z pytaniem, jak chce Pan konsolidować dokumenty. Głównie dotyczy to powtórzeń pozycji z tym samym asortymentem. Jeśli problem z rabatami, dotyczy takich właśnie produktów, to właśnie ustawienie z tego okna może być przyczyną.

Dzięki za pomoc. Też tak pomyślałem i wyłączyłem później funkcję konsolidacji i rzeczywiście pomogło. A swoją drogą to jakiś błąd że zmienia z rabatu procentowego na kwotowy, czy poprostu tak musi być z pewnych przyczyn?

Link to postu
18 minut temu, Mariusz Moćko napisał:

A swoją drogą to jakiś błąd że zmienia z rabatu procentowego na kwotowy, czy poprostu tak musi być z pewnych przyczyn?

Jest to niwelacja różnicy cen, pomiędzy konkretnymi pozycjami wydań - tak jakby Pan ręcznie podsumował i zmienił cenę, którą Subiekt zaproponował. Jakby Pan sprawdził sumy wartości, to będzie się zgadzać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...