Skocz do zawartości

Kilka pytan

Polecane posty

Witam

 

Panstwo pozwola ze sie dolacze ]:->

 

Ja niestety nie jestem fachowcem ... ale o tym juz wszyscy wiedza

Dlatego kilka pytan laika:

0. Pierwsze uruchomienie softu :) pojawia sie okno gdzie mozna wypelnic dane o firmie. Jako upierdliwiec pierwszej wody zaczalem wpisywac adres, biorac pod uwage wade wymowy, robilem to dluuuuuuuuuuuuuuuugo. Program pozwolil na wszystko (nieograniczona ilosc znakow??)

Podobnie z kodem pocztowym jednak tam nie wysilalem sie az tak bardzo i szybciej zluzowalem.

Z jednej strony, klient chce, to ma!! (po zalogowaniu Adres jest pusty => klient nie ma mimo ze "mysli" <- absurd o ktorym wszyscy wiemy, ze ma.

1. Czy bedzie tworzona wersja pod Linuxa?

2. Po wcisnieciu opcji druki bylo pusto i jakis czas nic. W lewym dolnym rogu cos sie krecilo, ale jako standardowy zniecierpliwiony uzytkownik juz klikalem dalej.

Mozna by dodac jakies info: brak drukow, przeczytaj instrukcje, moze jakis pasek postepu??

3. Klikam dalej (jako mlody zdolny administrator ;) )

  Dodanie uzytkownika.

  Tu uroslem, bo udalo mi sie dodac Szefa :) (nawet nie wiedzialem kiedy dostalem awans).

  Dodaje dalej. Pojawia sie okno, wybierz typ uzytkownika  i ... pusto. To dodaje  typ pusty. wypelniam dalej i ... error wybierz typ. Kiedy nie moge...

  Moze ograniczyc mozliwosc dodawania uzytkownikow, jak jest juz jeden szef??

  Ograniczenie mozna zrobic przez wyswietlenie komunikatu "Program wykonal  nieprawidlowa operacje Windows ...". Blue screen tez moglby byc fajny (jeszcze nie widzialem w tym sofcie, ale WIEM ze to tylko kwestia czasu.

 

  Moze wystarczy przeczytac instrukcje (help) ale to robia tylko mieczaki.

 

To jest kilka uwag lamera.

Poz Wojtek_Roman

 

Link to postu

Hi! Postaram się trochę poodpowiadać:

 

0. Pierwsze uruchomienie softu :) pojawia sie okno gdzie mozna wypelnic dane o firmie. Jako upierdliwiec pierwszej wody zaczalem wpisywac adres, biorac pod uwage wade wymowy, robilem to dluuuuuuuuuuuuuuuugo. Program pozwolil na wszystko (nieograniczona ilosc znakow??)

Podobnie z kodem pocztowym jednak tam nie wysilalem sie az tak bardzo i szybciej zluzowalem.

Z jednej strony, klient chce, to ma!! (po zalogowaniu Adres jest pusty => klient nie ma mimo ze "mysli" <- absurd o ktorym wszyscy wiemy, ze ma.

Adres i dane, które wpisałeś znajdują się w oknie Moja Firma. Można je odpalić np. poprzez Menu Sello -> Moje dane -> Moja firma.

Co do długości zawartości pól - musimy się przyjrzeć, czy czemuś to przeszkadza, bo wydaje się, że nie.

 

1. Czy bedzie tworzona wersja pod Linuxa?

Nie. Tworzymy aplikacje dla Windows i raczej niemożliwe byłoby ich uniezależnienie od platformy. Zawsze pozostają jakieś nakładki na Linucha ;)

 

2. Po wcisnieciu opcji druki bylo pusto i jakis czas nic.

Poprosze wiecej szczegółów. Raczej wszystkie Drukuj powinny być obsłużone. Może po prostu zamknąłeś okno, zanim wydruk zdążył się wygenerować?

 

W lewym dolnym rogu cos sie krecilo, ale jako standardowy zniecierpliwiony uzytkownik juz klikalem dalej.

To zapewne kręcił się znaczek pobierania kategorii i parametrów z serwisu aukcyjnego. Dość istotna czynność i nie powinna zostać przerwana. Oczywiście, jeśli ją przerwałeś, kategorie i parametry mogą zostać dociągnięte, jeśli będziesz tego chciał lub jeśli będą potrzebne. Nasza idea była taka, aby użytkownik mógł na własną odpowiedzialność przerwać proces wysyłania/odbierania. Może jednak przycisk ten przeniesiemy w inne miejsce.

 

3. Klikam dalej (jako mlody zdolny administrator ;) )

   Dodanie uzytkownika.

   Tu uroslem, bo udalo mi sie dodac Szefa :)

To mogłęś zrobić w 2 miejscach: Słowniki - Użytkownicy lub w Parametry - Subiekt - Użytkownicy. Jeśli w tym pierwszym, to Szef, w zanczeniu uprawnien administratorskich  jest zawsze jeden. Fakt, że można innemu użytkownikowi również nadać taką nazwę, choć nie będzie miał on już takich uprawnień, jest mylący, zatem również do poprawy ;)

 

Jeśli zaś robiłeś tą czynność w parametrach Subiekta nie mając zdefiniowanego połączenia ani nawet zainstalowanego Subiekta GT, to informacje tam podane niczemu nie posłużyły. Okienko do łączenia użytkownika Sello z użytkownikiem z Subiekta podaje dane, które są wykorzystywane do wykonywania różnych czynności w Subiekcie, np. utworzenia dokumentu. Do tego musisz mieć uprawnienia w Subiekcie GT.

 

   Dodaje dalej. Pojawia sie okno, wybierz typ uzytkownika  i ... pusto. To dodaje  typ pusty. wypelniam dalej i ... error wybierz typ. Kiedy nie moge...

Czy chodziło Ci tutaj o Typ dokumentu? Jeśli tak, to bez połączenia z Subiektem GT, nie można odczytać możliwych typów dokumentów. Jeśli nie o to chodziło, to podpowiedz prosze, gdzie znalazłeś taki typ, który wprowadził Twoj niepokój?

 

Pzdr.,

i.

 

Link to postu

Co do długości pól edycyjnych, a wlasciwie tekstu w nich zawartego - np. pole nazwy aukcji pozwala bez problemu wklepac 10tys znakow jednak przy kliknieciu OK wywali sie sliczny wykrzykniczek z dopiskiem blebleble 50 znakow... Mi osobiscie takie cos wydaje sie byc denerwujace - wiadomo ze wklepywanie 10tys znakow to czysta zlosliwosc ale w normalnym uzytkowaniu moze sie zdarzys tytuł aukcji dluzszy niz te 50 znakow - wtedy czlowieka nieco trafi jak bedzie musial doliczyc sie ile to 50... Moze lepiej ustalic MaxLenght dla pola i tak jak w kodzie pocztowym czy nipie nie wklepie wiecej(admin->moja firma)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...