Skocz do zawartości

Dlaczego nie pobiera zdjęć z Allegro? i inne niedogodności

Polecane posty

Przebrnąłem przez trudny moment pobierania danych z Allegro.Po kilku próbach pobrało mi w końcu dane. Jak się okazało wina lezy raczej po stronie WebAPI Allegro i pojawiły się następne problemy:

 

Problem 1.

 

- nie pobrało zdjęć z Allegro, w efekcie chcąc wystawić ponownie aukcję muszę dograć zdjęcie (strata czasu)

- pomyślałem, że zdjęcie powinno pobrać z Subiekta. Częściowo miałem rację. Przy powiązaniu aukcji z towarem pobiera zdjęcie, ale .... jednocześnie kasuje cały opis aukcji, w zamian wstawia opis z Subiekta. Mogę oczywiście zrobić opis od nowa, tylko jest to strata czasu.

 

Wnioski: powinno pobierać zdjęcia z Allegro, ewentualnie przy powiązaniu aukcji z Subiektem powinna być możliwość pobrania tylko zdjęcia towaru

 

Problem 2

 

Klikanie, klikanie, mnóstwo klikania:

-nie pobrało kosztów wysyłki i czasu trwania aukcji.

-Przy powielaniu aukcji nie zaznacza domyślnie "gotowa do wystawienia w serwisie" Przecież w 99% powielam w celu wystawienia w serwisie. 1% to tak dla zabawy :-)

 

 

Problem 3

 

Planowanie aukcji. Aukcje planuję na kilka tygodni naprzód w ten sposób, że nowa aukcja na danym koncie pojawia się co godzinę. Robię to w ten sposób, że zaznaczam kilkaset aukcji do wystawienia i taki sprytny skrypt z którego korzystam wystawia te aukcje w zaplanowanych odstępach czasu, np: co godzinę.

Podobna funkcja przydałaby się w Sello. Nie wyobrażam sobie planowania każdej aukcji oddzielnie. Znowu kilkanie, klikanie. Masakra.

 

Problem 4

 

Czy zostanie rozbudowana obsługa poczty o filtrowanie wiadomości. Chodzi mi o podobną funkcję jak "Utwórz regułę" w Microsoft Outlook. Bez tego zmuszanie użytkowników Sello do wyłuskiwania maili od klientów ze spamu i wiadomości administarcyjnych Allegro jest niepotrzebnie zadawaną nam torturą :-)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...