Skocz do zawartości

SELLO na Windows Vista 64-bit

Polecane posty

Witam

Mam taki problem:

Pozsiadam system Windows Vista 64-bit.

Przy próbie zainstalowania Sello gdzie instaluje od razu bazę SQL wyskakuje mi błąd, że baza SQL jest na system 32 bitowy i wyłącza mi instalowanie programu, więc poszperałem i znalazłem bazę SQL, która działa na 64 bitach i zainstalowałem ją oraz oddzielnie SELLO, które pobrałem (wersja bez bazy sam klient, no i zaczęły sie schody jak skonfigurować bazę i SELLO by ze sobą działały? A może jest sposób by zainstalować tę wersję SELLO razem z bazą na 64 bitach?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link to postu

Witam

Baza to SQL Server 2005 Express Edition SP2 (gdyż tylko ta sie instaluje na Vista 64), a komunikat jest taki: że nie może nie połączyć z bazą lub użytkownik nie ma uprawnień.

Najpierw zainstalowałem ten SQL i nic w tej bazie nie ostawiałem ani nie konfigurowałem tylko od razu zainstalowałem SELLO. No i taki komunikat mi się to zachowuje jak by SELLO nie widział tej że bazy.

Pozdrawiam

Link to postu

w nazwie serwera musi być: nazwa_komputera\nazwa_instancji_serwera_SQL

autentykacja: włączona lub wyłączona, w zależności co wybrano przy instalacji serwera

użytkownik: sa hasło: puste lub takie jak założono

i będzie działać,

jeśli nie to proszę doinstalować SQL Server 2005 BC (Backward Compatibility x64), jest dostępny na stronach Microsoftu.

Link to postu
w nazwie serwera musi być: nazwa_komputera\nazwa_instancji_serwera_SQL

Nazwe komputera znam a nazwa instancji to gdzie ją znajdę?

i gdzie sprawdzić tę autentykację?

Pozdrawiam

 

PS

Możesz podać mi linka do tego SQL Server 2005 BC bo szukam już dłuższy czas i niestety nie mogę tego znaleść.

Pozdrawiam

 

PPS

Podczas połączenia pokazuje sie sie taki napis:

Nie można uzyskać połączenia z serwerem "nazwa serwera"

Możliwe Przyczyny:

-serwer nie istnieje

-nie ma połączenia sieciowego

-serwer jest zatrzymany

-użytkownik 'sa' nie ma uprawnień na serwerze.

 

Proszę o pomoc ewentualnie proszę napisać jak krok po kroku zainstalować bazę i sello by to działo na systemie Vista 64

 

Bardzo mi na tym zależy

(jak ruszę z tym to odr azu wykupuje licencje na rok czasu)

 

 

Link to postu

nazwę instancji możesz znaleźć klikając w SQL Server 2005 Services w SQL Server Configuration Manager i po prawej stronie wyświetli się SQL Server i w nawiasie jest własnie instancja (manager jest w menu Start programy Micorsoft SQL Server 2005 ).

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d09c1d60-a13c-4479-9b91-9e8b9d835cdc&DisplayLang=en

Link to postu

Albo jestem tępy albo coś źle robie nie mogę tego uruchomić

ciągle to samo zainstalowałem to co mi podałeś ale nic to nie zmieniło.

 

OK

Wszystko zainstalowane jak trzeba (moja wina :) taka mała pomyłka przy instalacji Sello nie połączyłem go od razu z bazą i potem były problemy z odnalezieniem sie tych dwóch części.

Bardzo dziękuję za pomoc :D

Pozdrawiam

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...