Skocz do zawartości

Dane i pobieranie.........Kto ma problemy - wpisz się...

Polecane posty

Naprawdę nic nie ściąga, dobrze, że mam Menadżera Sprzedaży  Allegro, już bym się pociął.

 

Jedna osoba tylko mówi, że ładnie ściąga, reszta jest wkurzona.

 

NIKT NIC NIE ROBI !

 

Wpiszcie się proszę, kto mam problemy, może w ten sposób uświadomimy innym powagę sytuacji.

W Sello wiedzą, że pracujemy na kilku programach i damy sobie radę, a problem sam się rozwiąże...?

 

Link to postu

tak jak było to już pisane wielokrotnie, można\należy sprawdzać parametry z serwisu, drugim problemem jest WebAPI i z tego co daje się zaobserwować to jest przyczyną problemów z wystawianiem\ściaganiem aukcji

jesteśmy świadomi sytuacji jakie mają miejsce natomiast nie wszystko jest zależne od nas

Link to postu

...ja na ten przykład w ogóle nie sprzedaję na innych serwisach poza polskim, w raporcie zawarta jest informacja: wysłanie aukcji x nie powiodło się, jest również info: Zakończono aktualizację parametrów, tak więc wygląda na to, że ma parametry, a nie wysyła aukcji, nie wysła komentarzy,  nie pobiera transakcji z alegro

Link to postu

Dajcie proszę znać, czy dziś nadal jest problem.

 

Mamy jeszcze jeden pomysł, aczkolwiek jest to już raczej walka z wiatrakami. W zarządzaniu kontami i licencjami można wybrać Dane konta i w nowym oknie opcję Sprawdź konto. Jeśli tutaj będzie ok, to zamknijcie to okno przy pomocy przycisku OK i ponownie spróbujcie pobrać dane.

Link to postu

potwierdzam........pobiera

 

nasunęła mi się taka mała sugestia, aby umożliwić edycję opcji łączenia sie z serwisem Allegro poprzez inne serwisy partnerskie aucje.onet.pl lub aukcje.wp.pl

 

ostatnio pada Allegro.pl, zatem łączę się poprzez Onet i WP i naprawdę świetnie chodzi

 

a dokładniej w Sello w modułach aukcja transakcja w dolnym prawym rogu w okienku pokaż w serwisie

 

Link to postu

nasunęła mi się taka mała sugestia, aby umożliwić edycję opcji łączenia sie z serwisem Allegro poprzez inne serwisy partnerskie aucje.onet.pl lub aukcje.wp.pl

 

Tego do konca nie rozumiem.

Nie mamy technicznej możliwości pobierania danych np. aukcji czy transakcji z serwisu partnerskiego. WebAPI jest tylko dostępne z Allegro.pl, ale później napisałeś:

 

a dokładniej w Sello w modułach aukcja transakcja w dolnym prawym rogu w okienku pokaż w serwisie

Czy chodzi Ci tylko o to, żeby te linki do pobranych juz aukcji były nie kierowane na allegro.pl lecz na np. aukcje.wp.pl? Nie wiem, czy takie przekierowanie będzie miało większy sens, skoro i tak są problemy z pobieraniem aukcji. No i pamiętaj jeszcze, że nasze linki są też zależne od serwisu językowego na którym się sprzedaje, tzn. jesli aukcja jest np. na czeskim  aukro.cz, to aukcja zostanie wyświetlona na tych stronach. Jeśli dobrze sie orientuję, to aukcje.wp.pl nie dają takich możliwości.

Link to postu

Winna chyba jeszcze jestem małe wyjaśnienie dlaczego tak się stało.

 

Najprawdopodobniej aktualizacja kategorii i parametrów w momencie gdy serwis aukcyjny zwracał błędne wartości spowodowała niepoprawny zapis w różnych miejscach Sello. Mogło to wynikać z niepoprawnego działania funkcji logowania w serwisie. Wymuszenie sprawdzenie konta w serwisie naprawiło ten problem.

 

Przyznaję jednak, że wnioski te są bardziej intuicyjne (a to że jestem kobietą nie oznacza, ze mam 100% sprawną intuicję :P ) niż empiryczne. Nie widziałam przecież Waszych baz ani nie spotkałam się osobiście z takim problemem.

 

Postaramy się być ostrożni w tej kwesii i jeśli da się przed takimi sytuacjami jakoś zabezpieczyć to spróbujemy to zrobić.

Link to postu

opisany sposób prze Inge powyżej pomógł na razie wysłać aukcje niestety niektóre wystawione są podwójnie.

 

dla zespołu Sello odpowiedź Allegro na problemy z webApi a sello(na podstawie logów z sello):

Allegro:

Uprzejmie informuję, że po konsultacji zgłoszonego problemu z Działem Technicznym pragnę wyjaśnić, że nie odnotowaliśmy w ostatnim czasie problemów w funkcjonowaniu WebAPI. Proponuję kontakt z administratorem sello.pl w celu wyjaśnienia.

 

Pozdrawiam,

 

-- Joanna Jaskólska Zespół Allegro

 

jest to odpowiedź obsługi super sprzedawcy vip więc z "założenia" jest to profesjonalna i rzetelna informacja którą otrzymałem w 24h.

moja propozycja dla zespołu sello: chętnie udostępnię mój komputer w sieci do sprawdzenia działania sello na moich 2 kontach w allegro tak aby zlokalizować problem.

 

 

Link to postu

Potwierdzam, że są jeszcze przypadki błędnego pobierania danych, ale rozumiem, że z czasem nasza cudowna grupa męczenników upora się z tym problemem....

 

 

Czas Opis zdarzenia Status

2007-11-07 23:38:24 Zakończono: odbieranie aukcji

2007-11-07 23:38:24 Zakończono pobieranie informacji o nieznanych aukcjach uzytkownika

2007-11-07 23:37:22 Pobieranie informacji o nieznanych aukcjach użytkownika

2007-11-07 23:37:22 Pobieranie danych z konta oltex-eu na Aukro.cz (Czechy)

2007-11-07 23:35:32 Pobieranie informacji o nieznanych aukcjach użytkownika

2007-11-07 23:35:32 Pobieranie danych z konta oltex-eu na Allegro.pl (Polska)

2007-11-07 23:35:32 Zakończono pobieranie informacji o zmianach parametrów aukcji

2007-11-07 23:35:32 Pobieranie danych z konta oltex-eu na Aukro.cz (Czechy)

2007-11-07 23:35:18 Zapisanie aukcji 255593174 nie powiodło się. Nieokreślony błąd. Błąd!

2007-11-07 23:35:18 Zapisanie aukcji 254998822 nie powiodło się. Nieokreślony błąd. Błąd!

2007-11-07 23:35:17 Zapisanie aukcji 254967764 nie powiodło się. Nieokreślony błąd. Błąd!

2007-11-07 23:35:16 Zapisanie aukcji 252275678 nie powiodło się. Nieokreślony błąd. Błąd!

2007-11-07 23:35:15 Zapisanie aukcji 250544736 nie powiodło się. Nieokreślony błąd. Błąd!

2007-11-07 23:33:57 Pobieranie danych z konta oltex-eu na Allegro.pl (Polska)

2007-11-07 23:33:57 Pobieranie informacji o zmianach parametrów aukcji

2007-11-07 23:33:57 Zakończone pobieranie informacji o sprzedaży na aukcjach

2007-11-07 23:32:05 Pobieranie danych z konta oltex-eu na Aukro.cz (Czechy)

2007-11-07 23:27:56 Pobieranie danych z konta oltex-eu na Allegro.pl (Polska)

2007-11-07 23:27:56 Pobieranie informacji o sprzedaży na aukcjach

2007-11-07 23:27:56 Rozpoczęto odbieranie aukcji

 

W szczegółach błędu komunikat:

Zapisanie aukcji 255593174 nie powiodło się.

Nieokreślony błąd.

 

 

Z innej beczki:

Co sie dzieje z aukcjami, transakcjami zakończonymi po upływie np. 3 miesięcy. Teraz nie można ich usunąć, czy w przyszłości tak, jeśli nie, to jaki wpływ ma na pracę programu, po np. 3 latach taka duża ilość danych i po co?

 

Link to postu

Winna chyba jeszcze jestem małe wyjaśnienie dlaczego tak się stało.

 

Najprawdopodobniej aktualizacja kategorii i parametrów w momencie gdy serwis aukcyjny zwracał błędne wartości spowodowała niepoprawny zapis w różnych miejscach Sello. Mogło to wynikać z niepoprawnego działania funkcji logowania w serwisie. Wymuszenie sprawdzenie konta w serwisie naprawiło ten problem.

 

Przyznaję jednak, że wnioski te są bardziej intuicyjne (a to że jestem kobietą nie oznacza, ze mam 100% sprawną intuicję :P ) niż empiryczne. Nie widziałam przecież Waszych baz ani nie spotkałam się osobiście z takim problemem.

 

Postaramy się być ostrożni w tej kwesii i jeśli da się przed takimi sytuacjami jakoś zabezpieczyć to spróbujemy to zrobić.

Intuicja bywa czasem przydatna  :). Ja to mam sprawdzone empirycznie. Gdzieś do sierpnia nie było żadnych problemów z WebApi, natomiast od sierpnia Allegro non stop przy tym grzebie.

Wersja kategorii zmienia się regularnie, a raczej nieregularnie i przypadkowo. Do tego bardzo często WebApi zaczęło zwraca błąd "nie można zalogować się na konto" . Czasem taka sytuacja trwa kilka sekund , czasem kilka godzin.

Czasem w takim wypadku pomaga aktualizacja kategorii, ponowna próba logowania, czasem nic nie pomaga. Zupełna loteria.

Problem zatem nie leży po stronie Sello, aczkolwiek pewnie są sposoby by niektórym  takim wypadkom zaradzić  :)

Link to postu

Z innej beczki:

Co sie dzieje z aukcjami, transakcjami zakończonymi po upływie np. 3 miesięcy. Teraz nie można ich usunąć, czy w przyszłości tak, jeśli nie, to jaki wpływ ma na pracę programu, po np. 3 latach taka duża ilość danych i po co?

mamy w planach kilka rozwiązań, w związku z czym pojawi się możliwość "uporządkowania" bazy, a na tą chwilę nie powinno być żadnego problemu jeśli chodzi o wielkość bazy i działanie programu

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...