Skocz do zawartości

O ściąganiu danych i o poczcie

Polecane posty

Idzie na lepsze, co oznacza, że na nowej wersji Sello da się radę już pracować.

Pobiera dane o wiele lepiej i szybciej, jednak czasem wiesza się w trakcie pobierania aukcji.

Taka sytuacja ma miejsce, gdy napotka na jakiś błąd w trakcie pobierania aukcji. Pojawia się wtedy komunikat błedu

"Zapisanie aukcji nie powiodło sie " i przerywa ściąganie zupełnie, albo (rzadsza sytuacja) kontynuuje ściąganie w tle, cały czas wyświetlając komunikat błedu. Wtedy ściąga dużo wolniej.

Wydaje mi się , ze w przypadku napotkanaia błedu z zapisem aukcji Sello powinno porzucać próby ściągnięcia i zapisania takiej aukcji tylko zająć się ściąganiem kolejnych danych. Niezapisana aukcja i tak pojawi się w kolejnym cyklu ściągania danych. Nie zdarzyło mi się (chyba?) żeby Sello nie ściągnęło wcześniej czy później wszystkich aukcji.

Generalnie ze ściąganiem danych jest dużo lepiej, pojawił się za to nowy problem. Sello nie kończy zakończonych już na Allegro aukcji.

Dzisiaj jest 28.12 , a mam w zakładce "Trwające aukcje" aukcje z 23-go.

Po pojawieniu się nowej wersji Sello ściągałem dane na starej bazie, problem ten występował. Myślałem,że wynika to błedów w starej bazie. Założyłem nową bazę i problem występuje w dalszym ciągu.

Na dwóch kontach po iluś próbach ściągania danych pozakańczało stare aukcje,

ale na pozostałych pięciu ta sztuka nie udaje się. Pomimo wielokrotnych prób ściągania danych. Wcześnie, mimo wolniejszego ściągania danych problem ten nie występował.

 

 

Teraz o poczcie:

Bezbłędnie pobiera wiadonmości. Ogólnie pracuje się rewelacyjnie. Jest tylko kilka błędów i niedociągnięć.

 

1. Przy ustanawianiu reguł wiadomości bardzo szybko znika otwarte okienko "OD,TEMAT,DO,TREŚĆ"

Kliknięcie na zakładkę Sello na dolnym pasku Windows przywraca okienko na dłużej, ale nie zawsze.

Ogólnie jest błąd w wyświetlaniu trzeciego z kolei okienka w Sello. Podobna sytuacja ma miejsce gdy jesteśmy w wiadomości, do wiadomości podpięta jest paczka. Przeglądamy paczkę i klikamy "pokaż transakcję"

Okienko transakcje bardzo szybko znika, dopiero kliknięcie na dolnym pasku je przywraca.

2. Szkoda , ze brakuje (znanej z Outlocka) funkcji domyślnego i automatycznego wypełniania pól na podstawie aktualnie przeglądanego maila

3. Jeśli uruchamiam regułę wiadomości i mam zaznaczoną wiadomosć, której reguła dotyczy to Sello wiesza się, prawdopodobnie po dotarciu do zaznaczonej wiadomości. Zaznaczenie innej wiadomosci i uruchomienie reguły nie powoduje już wieszania się programu.

4. W regułach wiadomości brakuje mi formuły "Jeśli zawiera ..... i nie zawiera ....." 

5. Brakuje też formuły " Jeśli zawiera ......, lub zawiera...., oraz zawiera " . Można zaznaczyć lub, albo oraz.

6. Brak możliwości domyślnego zaznaczenia na stałe "wstaw szablon w bieżące miejsce (zamiast zastępować całą wiadomość)

7. Szkoda, że okienko poczty nie otwiera się w nowym oknie, tak żeby równolegle można było przeglądać zawartość Sello.

W przypadku gdy wiadomości przeglądamy na liście to tą niedogodność niweluje (w niewielkim stopniu) funkcja podepnij.

Tam można podejrzeć sobie odrobinę danych.

Jeśli jednak jesteśmy w wiadomości, albo odpowiadamy na wiadomość i do wiadomości nie jest podpięta paczka ,jesteśmy zdani tylko na własną pamięć .

8. Jeśli do maila podpięta jest paczka to po wejściu do transakcji (z okienka paczka) nie można do transakcji dodawać notatek.

 

 

Przydałoby się też częstsze odświeżanie zawartości okna w Sello, od częstego wciskania F5 boli ręka.

 

 

Klient poczty nie rozpoznaje kodowania znaków UTF-8

 

Brakuje klasycznego kosza, do którego można byłoby wrzucać zbędne wiadomości.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...