Skocz do zawartości

Zwroty, wymiany, nieprzewidziane sytuacje

Polecane posty

1. Zwroty

 

Tutaj wraz ze zwrotem powinien wystawiać się dokument zwrotu detalicznego czy korekty w subiekcie i tym samym towar powinien wracać na stan. Należałoby oznaczyć jakoś transakcje żeby wiedzieć że jest to zwrot i np. trzeba oddać klientowi pieniążki i wystąpić o zwrot prowizji.

Przydałaby się osobna zakładka na zwroty.

 

2. Wymiany

 

Zdarza się , że klienci wymieniają przedmioty na inne rozmiary , kolory czy inne cechy.

Proponowałbym osobną zakładkę na przedmioty, które przyszły do wymiany.

Byłoby wtedy wiadomo że klint coś kupił , ale wymienił na co innego.

Zwrot raczej nie bardzo odzwierciedla taką sytuacje, poza tym ja np nie fiskalizuje wymian bo i po co robić zwrot do paragonu, ale jednak na magazynie musi być zrobiony zwrot towaru i wydanie innego.

Połaczyłbym wszystko ze strefą by tam klient mógł być powiadamiany o przebiegu wymiany lub np. zgłaszałby chęć wymiany (lub zwrotu).

 

3. Nieprzewidziane sytuacje

Może ktoś zaproponuje jeszcze inne sytuacje , które zdarzają się u niego :)

Link to postu

Kolejna sytuacja:

Paczka zaginęła, trzeba taką reklamować , a klientowi wysłać ponownie.

Jak będziecie robić moduł pocztowy to pomyślcie o druku reklamacji, który wypełniał by się automatycznie na podstawie autotekstów. Ręczne wypełnianie to koszmar.

Samą transakcję w takich warunkach należałoby jakoś ponowić z odpowiednim oznaczeniem czasem klient powinien  móc dopłacić za samą wysyłkę bo np. tym razem chce kurierem itp.

Nie wiem ..estrefa masz jakieś pomysły?

Link to postu

Ja mam zawsze jakies pomysly  ;D

 

Co do reklamacji na poczcie to jak najbardziej to co napisales, ale potrzeba jeszcze jakiejsc opcji ktora pozwoli(przypilnuje) wyslac paczke ponownie dopiero po rozpatreniu reklamacji przez poczte.

 

Co do ponownych wysylek to koniecznie jest potrzebna opcja "wymiana", ktora umozliwi zmiane towaru w tranzakcji i doplacenie za wysylke. Zalezy jak kto "robi", ale dla mnie powinno to generowac zwrot w subiekcie i nowe zamowienie na nowe zamowienie z nowa pozycja + wysylka.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...