Skocz do zawartości

Automatyczne wznawianie zakończonych aukcji.

Polecane posty

Witajcie. To pierwszy mój post tutaj. Właśnie jestem w trakcie "przesiadania" się na sello z innego oprogramowania. Szukam właśnie czegoś co będzie za mnie dbało o ponowne wystawianie przedmiotu, kiedy aukcja się zakończy. Mnie osobiście interesowało by coś takiego:

 

- wznawiaj aukcję z tą samą ilością towaru, na tych samych warunkach (ilość dni, czy wyróżnione, pogrubione itp)

 

- wznawiaj aukcję z pozostałą ilością towaru (coś jak opcje dla sklepu)

 

Ale ja bym to jeszcze rozszerzył na możliwość wystawiania towaru w momencie nawet kiedy aukcje się jeszcze NIE zakończyły, np wystawiaj towar co 7dni. Byłaby to dla mnie bardzo przydatna funkcja.

 

Ogólnie czym większa automatyzacja, tym lepszy program.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A czy takie zasady wystarczyłoby wprowadzić jedne dla danej bazy danych? I oznaczać tylko, czy dana aukcja (dokładnie towar) jest uwzględniany podczas wystawiania, czy stosujecie tak wiele różnych zasad, że musi być osobna reguła do każdego towaru (to oczywiście skomplikuje interfejs oraz zrozumienie mechanizmu przez nowych użytkowników).

Link to postu

Mam jedną uwagę do tej funkcjonalności, może programistą uda się nie doszpuszczać przy działaniu tej funkcji do błędów jakie powstawały w innym (używanym przeze mnie w tej chwili oprogramowaniu).

 

Raz postanowałem skorzystać z funkcji "wystaw ponownie po zakończeniu", stworzyłem akcję przy pomocy programu zaznaczyłem opcję "wystaw ponownie po zakończeniu" i wystawiłem aukcję. Obejrzałem aukcję i okazało się, że popełniłem drobny błąd ortograficzny w opisie ponieważ tamto oprogramowanie nie ma możliwości zmiany w wystawionych aukcjach (czy sello umożliwia takie zmiany???) skorzystałem z takiej możliwości bezpośrednio w allegro, zmieniłem opis i wszystko wyglądało OK do momentu gdy się nie okazało, że program wystawił mi ponownie aukcję. Zanim doszedłem co się stało straciłem około 100zł.

Problemem były zmiany dokonywane na allegro, najprawdobodobniej allegro wysyłało informację o zakończeniu aukcji i program wystawiał ją ponownie.

Od tamtej pory wolę nie ryzykować i zrezygnowałem z tej funkcjonalności.

 

W związku z tym moje pierwsze pytanie jest zawarte powyżej czy sello umożliwia zmiany w tekście w aukcji w czasie jej trwania lub jeżeli nie umożliwia to czy jestescie w stanie uniemożliwić takie działanie funkcji "wystaw ponownie" jak opisałem powyżej.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...