Skocz do zawartości

Skąd sello pobiera dane do statystyk na pierwszej stronie

Polecane posty

hmm u mnie liczy źle.

Jeszcze raz. Potwierdź że moje założenia są dobre lub złe

 

Wchodze na transakcje/wszystkie ustawiam filtry "opłacone" i z o "z ostatnich 7 dni" , podliczam transakcje na kalkulatorze i wychodzi inna kwota niz na stronie głownej/finanse/ z ostatnich 7 dni. Nie ma transakcji anulowanych  ani zgrupowanych.

 

faktycznie został uzyty ptaszek "transakcja opłacona", ale to chyba jakiś błąd czy tak?

 

 

Link to postu

cytacik z helpa:

Rozliczenie

 

W polach tej części okna można wpisać rzeczywistą kwotę, jaką użytkownik otrzymał od klienta (wartość w polu Wpłacona kwota, może się różnić od wartości z pola Wartość transakcji).

 

Można nacisnąć hyperlink Zarejestruj pełną wpłatę, co spowoduje, że w polu Wpłacona kwota zostanie wpisana wartość transakcji oraz transakcja ta zostanie oznaczona jako Transakcja opłacona.

 

 

Link to postu

może się zdarzyć, że kwoty nie będa sobie równe i wtedy właśnie można szukać przyczyn dlaczego zestawienie pokazuje inaczej niż wyliczamy (zakładając pełną wpłatę), w związku z czym należy korzystać z opcji zarejestruj pełną wpłatę i wtedy nie ma możliwości, aby zestawienie pokazywało nieprawidłowo (a właściwie zawsze pokazuje prawdiłowo tylko trzeba wziąć pod uwagę jak jest liczone)

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

wrócę trochę do tematu , tak z nudów i z powodu kryzysu jest chwilka czasu :)

 

u mnie tez za ciorta sie nie zgadza - zawsze używamy - "zarejestruj pełna wpłatę "raz na 50 jest tylko pewne cześć wpłacona . ale mniejsza z tym

na chwile obecna mamy - oczekujące na wpłatę z góry ok 4 tys , sello pokazuje :

 

Wartość transakcji oczekujących:     

płatnych z góry  12327,50 

 

za pobraniem , mamy ok 11 tys , sello pokazuje ponad 13 tys ..

 

skąd te liczby?

 

obserwuje to już od długiego czasu , nie trafiłem żeby się zgadzały..

 

spójrzcie u was czy jest ok , bo wątpię..

 

Link to postu

nie mogę tego załapać, już mniejsza z tymi pobraniami . ale te płatne z gory -

zakładka "oczekujące na płatność" - zostało parę transakcji na kwotę ok  4 tys - filtr na płatne z góry

 

nawet jak wyłączę filtry i pokażą się wszystkie transakcje i te z góry i za pobraniem to nie pasi , jest ponad 14 tys

 

sello pokazuje mi - płatnych z góry  12327,50 

 

można to jakoś łopatologicznej wyjasnic , może na na przykładzie?

Link to postu

Podłącze się pod temat, jak na razie u mnie poprawnie wskazuje tylko obrót z całego miesiąca, sumowanie z zakładki "wartość transakcji oczekujących" nie trzyma się kupy :), uważam że w tej zakładce zostały przyjęte złe założenia do obliczania wartości transakcji, nie powinny być zliczane transakcje anulowane. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Link to postu

proponuję w transakcjach ustawić się na zakładce Wszystkie, pousuwać filtry i wtedy po kolei sprawdzić czego i na jaką kwotę jest, przykładów nie ma co pisać, bo założenia są proste, jeśli płatna z góry - to się pojawi w odpowiednim polu w finansach (płatne z góry - oczekujące)

jeśli chodzi o ujmowanie transakcji anulowanych to mamy to zapisane

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...