Skocz do zawartości

A propos "polpaczki"

Polecane posty

Obiecaliscie nam "polpaczke". Jak wiadomo zostanie niepotrzebna niektorym zakladka "do paczek", a ja wlasnie wpadlem na genialny sposob jej wykorzystania po tym jak pojawi sie polpaczka.

W tej zakladce mogly by lezec i czekac transakcje do ktorych nie ma towaru. Czesto (przynajmniej u mnie) zdarza sie ze wystawiam czegos wiecej niz mam naprawde i czasem zdarzy sie sprzedac za duzo. Wtedy pojawia sie problem z pilnowaniem czy juz jest towar czy nie. I tylko wisi wkurzajaca tranzakcja, ktora ciagle czlowiek chce pakowac.

W tej zakaldce sello moglo by sprawdzac czy mamy juz wystarczajaca ilosc towaru(najlepiej w subiekcie, bo stany w sello sa jakies dziwne i moim zdaniem nie do konca poprawne, np widzialem juz ujemne stany ;) ) i jak tylko okaze sie ze towar juz jest to automatyczne przezucenie tranzakcji do polpaczek, czyli stworzenie obiektu paczka :D.

 

Oczywiscie musi byc jakas parametryzacja, bo to napewno nie wszystkim bedzie odpowiadalo, ale moim zdaniem rozwiazanie jest genialne  ;)

Link to postu

No to pewnie wszystkie druki robisz w czyms innym niz Sello?

 

Jak kozystam ze wszystkich, ale nie moge w pelni wykorzystac sello, bo np zapewne bardzo przydatna lista magazynowa(nie musialbym pisac sobie na kartce, ani latac z laptopem do magazynu) da sie wydrukowac tylko jak juz tranzakcje sa paczkami czyli u mnie juz dawno zapakowane w kopertach i z paragonami.

Link to postu

Tak korzystam z zewnetrznych programów do wydruków pocztowych i kurierskich, ale chcę zacząć korzystać z sello jak tylko wprowadzą takie wydruki.

Dlatego jeszcze raz powtórzam moje zdanie, że jakkolwiek nazwiecie sobie elementy logiki programu (paczki, pudełka czy co tam jeszcze) to musi być możliwość obsługi całej transakcji z jednego miejsca! Koniec kropka.

 

estrefa ja sobie radze bez listy magazynowej pakując na podstawie paragonów (tych z subiekta , nie z kasy)

Link to postu

Ja paragon wystawiam podczas pakowania i w tm samym momencie wsadzam do koperty towar i paragon. Wg mnie tak jest najwygodnie.

 

A co do kontrolowania stanow przez sello, to pewnie wiekszosc nie zgadza sie przez to ze sello nie uwzglednia rezerwacji. Moim zdaniem jezeli towar jest powiazany z subiektem to sello powinno opierac sie na danych z subiekta.

Link to postu

wroce jeszcze do pierwszego postu... jak sie ma wspolpraca subiekta i sello co do wyst\wienia wiekszej ilosci danego przedmiotu od tej ktora widnieje w magazynie?? powstaje tylko ujemny stan w magazynie czy poprostu wystepuje blad wynikajacy z tego ze nie mozna sprzedac wiecej niz sie ma?? zgadzam sie z mac'iemcala obsluga "sprzedazy" a wiec odebarnie zamowienia wypelnie ine danych, faktury, wydryki na paczki itd. powinny byc w jednym miejscu...

Link to postu

stany są kontrolowane poprawnie (ta współpraca Sello z SGT będzie jeszcze rozwijana), jeśli gdzieś występują ujemne stany to nie jest dobrze, bo może świadczyć o uszkodzeniu bazy i trzebaby to sprawdzić

Wojtku drogi ja wiem ze u was wszystko dziala, ale sello potrafi zaserwowac ujemne stany mimo ze byla jedna rzecz i zostala sprzedana.

A oto dowod:

ujemne_towary.jpg

Link to postu

Juz podaje jak sie robi ujemne stany :)

 

Mamy sobie towar w subiekcie(na stanie). Zaznaczamy ze na aukcje, synchronizujemy z subiektem i wystawiamy z sello na aukcji. Nastepnie robimy recznie zamowienie w sello(aukcja trwa) z tym towarem, synchronizujemy z subiektem zeby miec ZK (czasem synchronizacja robi sie sama!). Teraz nie pozostaje nic innego jak wydrukowac paragon i wyslac towar. Po tej operacji robimy nastepne zamowienie w sello z tym samym towarem i juz podczas wybierania z listy mamy -1 (screen), a powinno byc 0.

Ot cala filozofia jak zrobic sobie towar na minusie i jak fantastycznie sello pilnuje tych stanow  ::)

Link to postu

stany są kontrolowane poprawnie (ta współpraca Sello z SGT będzie jeszcze rozwijana), jeśli gdzieś występują ujemne stany to nie jest dobrze, bo może świadczyć o uszkodzeniu bazy i trzebaby to sprawdzić

 

Stany NIE SĄ kontrolowane poprawnie (monituję to od prawie roku - może troszkę krócej).

NIE UWZGLĘDNIAJĄ rezerwacji w Subiekcie - a przecież de facto to co jest zarezerwowane nie jest przeznaczone do sprzedaży więc nie powinno być uwzględniane np. przy wystawianiu aukcji.

 

Potwierdzam stany minusowe, zdarzają się - sporadycznie ale zdarzają. Wszystkie towary wystawiane na aukcjach mam powiązane z Subiektem.

 

Co do zakładki "Do paczek" to ma jak najbardziej zostać, ja jej używam, jest BARDZO potrzebna i nie wyobrażam sobie tego, że ma zniknąć.

Co do tworzenia paczek w momencie gdy są jakieś bez paragonów - wystarczy zaznaczyć w tej zakładce opcję w filtrze: Dokument końcowy utworzony i bardzo łatwo utworzyć paczki zbiorczo. Te bez towaru się nie pokażą.

Dla mnie bolączką i priorytetem jest osobna zakładka na transakcje do których wystąpiliśmy o zwrot prowizji/przypomnienie bądź klient zrobił "za duże zakupy".

To wszystko się plącze po głównej zakładce, nijak nie idzie tego odfiltrować.

 

Przykład:

Klient z "powodu zakłóceń w działaniu serwisu" :P zakupił zamiast 1 - 3 sztuki produktu.

Pomijam, że za nic nie można takiej transakcji rozgrupować, a przecież nie sposób pamiętać po tych kilku-kilkunastu dniach że wypadałoby odzyskać prowizję.

Tworzę wtedy ręcznie nową transakcję, dodaję prawidłową ilość produktu. W błędnych zakupach wyłączam rezerwację stanów i zmieniam sposób wysyłki na np. Pozostałe/Rezerwacja.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że dopóki klient nie zapłaci mam 2 transakcje z tym samym klientem - przy grupowaniu i kilku pracownikach obsługujących Sello trzeba o tym i tak i tak pamiętać.

 

Rozpisałam się :) (piwo dla tego kto to do końca przeczytał :P), ale dawno mnie tu nie było ;)

 

Link to postu

Doczytalem do konca :)

Dawno cie nie bylo :)

 

A co do reszty, to ja rowniez uwazam ze zakladka "do paczek" sie przyda, ale jak dla mnie w takiej formie jak pisalem.

Jezeli bedzie polpaczka to do czego wykozystasz zakladke "do paczek". To jest jeszcze tranzakcja i nie wiele mozna z nia zrobic. Dobiero jak mamy obiekt paczka to mozna zaszalec  ;D

 

A co do paragonow to wszystko fajnie ze mozna filtrowac, ale ja juz wiele razy pisalem i powtorze (wydaje mi sie ze chyba wiekszosc ludzi tak robi) ze pakuje paczke wybierajac tranzakcje z zakladki "do paczek", biore koperte, wkladam tam towary z listy, drukuje paragon, naklejam etykiete wczesniej wydrukowana z subiekta lub pisze recznie jak sie okaze ze mi klient adres zmienil, zakejam koperte i tworze paczke. Jak juz mam wszystko co zapakowalem w "do wyslania" to dodrukowuje sobie wplaty gotowkowe jak sa pobranie, szukam ponownie zapakowanych juz paczek i doklejam(bardzo niewygodne). Na koniec lista wysylkowa, i troche zabawy z druczkami poczty, bo sie za duzo papieru wysuwa ;)

Jak widac wg tego schamtu pracy, ktory jest dla mnie jedynym sensownym odfiltrowanie po nieywstwionych dokumentach nic nie da bo juz paczki zaklejone.

 

A teraz moj nowy pomysl. Jak bedzie zakladka polpaczka to sello moglo by w dymku podczas przenoszenia/tworzenia paczki wlasciwej, ktora juz mozna wyslac informowac nas ze nie wystawilismy paragonu. Mi sie pare razy zdarzylo w ferworze klikania po zakladkach zapomniec o paragonie. Oczywiscie to chyba mialo by najwiekszy sens dla ludzi z drukarka fiskalna, bo jak ktos ma kase to moze sobie potem zbiorczo wstawic wszystko zeby w subiekcie byl porzadek.

 

Pewnie jest troche nieskladnie to napisane, ale mam nadzieje ze da sie zrozumiec ;). Na dzis koniec pracy i trzeba isc spac, by miec sily na walke z klientami ;)

Link to postu

Juz podaje jak sie robi ujemne stany :)

 

Mamy sobie towar w subiekcie(na stanie). Zaznaczamy ze na aukcje, synchronizujemy z subiektem i wystawiamy z sello na aukcji. Nastepnie robimy recznie zamowienie w sello(aukcja trwa) z tym towarem, synchronizujemy z subiektem zeby miec ZK (czasem synchronizacja robi sie sama!). Teraz nie pozostaje nic innego jak wydrukowac paragon i wyslac towar. Po tej operacji robimy nastepne zamowienie w sello z tym samym towarem i juz podczas wybierania z listy mamy -1 (screen), a powinno byc 0.

Ot cala filozofia jak zrobic sobie towar na minusie i jak fantastycznie sello pilnuje tych stanow  ::)

 

mam trudności z powtórzeniem tej sytuacji, w zasadzie nie mogę jej powtórzyć, ale przyjrzymy się jej dokładniej

 

Link to postu

Nie wychodzi wam ujemny stan magazynowy?

Mi sie wydaje ze ujemny stan robi sie zawsze jak mielismy jedna sztuke i ja sprzedamy. Tak jakby sello (na jakis czas) odejmowalo to co sprzedalismy i rezerwacje. Zaznaczam ze po jakims czasie (pewnie po synchronizacji z subiektem) stany sie naprawiaja i pokazuje 0. To nie jest tak ze wszystko co sprzedalem, a mialem jedna sztuke mam na minusie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...