Skocz do zawartości

Wymiana towaru na inny....

Polecane posty

Bardzo fajnie zrobiliscie, ze jak mamy zwrot paczki to wraca ona automatycznie do zakladeczki "do paczek". Jest to fajne i wogole. Jednak czuje pewien niedosyt, bo to jest dobre jak poprostu paczka wroci i bedziemy ja wysylac jeszcze raz.

Sprawa sie komplikuje jezeli jest to zwrot i ma byc wymiana na cos innego.

Czy mozna by ten proces jakos zautomatyzowac? Teraz najlatwiej zrobic nowa transakcje(ale to przeciez nie jest nowa transakacja) albo kombinowac z dorabianiem dodatkowej paczki i reczym wysatwaieniem nowego paragonu.

Napewno potrzeba postulowanego przeze mnie juz wczesniej podpinania kilku dokumentow do trnasakcji i jakiegos mechanizmu ktory dorobi nam paczke do transakcji i umozliwi wystawienie paragonu na zmiany (nowa wysylka, inny towar).

 

A moze jest jakis inny zloty srodek tylko ja go nie odkrylem?

Link to postu

No właśnie miałem dziś (nie)przyjemność obsłużyć wymiane towarów przez sello.

I generalnie na tą chwilę po prostu nie da się tego zrobić. Wszędzie ściana, wszędzie powiązania, tego się nie da bo tamto a tamtego bo poprostu nie działa ehh nawet nie chce mi się opowiadać , ale zeszło z pół godz., klient dostał niepotrzebne maile i generealnie porażka.

 

W ogóle to nie bardzo rozumiem czemu ma służyć powrót transakcji w "do paczek".

Nie myślcie sobie, że w ten sposób możecie się wykpić z tak zwanych nietypowych sytuacji.

 

Napisze jak moim zdaniem powinna wyglądać obsługa "nietypowej" sytuacji na przykładzie wymiany towaru:

 

Tworzymy w słownikach nazwy dla nietypowych sytuacji np. zwrot towaru, paczka nie doszła, reklamacja, wymiana towaru (potem musi dać się je fitrować po tych parametrach by mogły trafić do konfigurowalnych zakładek. Byłyby to także parametry w polu  "status transakcji")

 

W parametrach w SGT/dokumenty powinno pojawić się pole "dokument korygujący". Tam moglibyśmy do faktury przypisyać korektę a do paragonu zwrot detaliczn (oczywiście bez przymusu) oraz automatyczne ich wystawianie przy wybranych sytuacjach (te wcześnieś ustaliliśmy w słownikach)

 

1. Klikamy w zwrot paczki i ustawiamy date.

 

2. Z listy wybieramy powód zwrotu paczki (wcześniej ustalone w słownikach)Przydał by się automatyczny mail, by klienta poinformować o takim stanie rzeczy.

 

3. Wystawia się dokument korygujący bądz wystawiamy go ręcznie.

 

4. Transakcja trafia do konfigurowalnej zakładki, jeżeli takowej nie ma to do oczekujących na płatność (Chodź ta zakłądka powinna się właściwie nazywać "oczekujące na decyzje"). Tutaj na gridzie musi być możliwa do włączenia kolumna "stan transakcji" by było wszystko przejrzyste.

 

4. Dalej już standardowo: wklepujemy nowy towar, tworzy się strona strefy (o nazwie pobranej ze słownika) i gra gitara

 

Można by się tkże pokusić o stworzenie nowej nazwy dla pozycji na dokumencie sprzedazy w Sgt np. koszty wymiany, koszty ponownej wysyłki towaru itp .

 

Oczywiście nie jest to rozwiązanie pełne , ma wady i trzeba by je porządnie przedyskutować przed zaprojektowaniem. Zdaje sobie sobie sprawe , że nie opisałem kilku detali , ale myśle , że wszystko wyklarowałoby się w dyskusji.

 

Link to postu

W ogóle to nie bardzo rozumiem czemu ma służyć powrót transakcji w "do paczek".

Nie myślcie sobie, że w ten sposób możecie się wykpić z tak zwanych nietypowych sytuacji.

 

Lepsze to niz nic. W sumie przydaje sie, bo wiadomo ze jak paczka wrocila to trzeba cos z nia zrobic czyli np wyslac, jeszcze raz, oddac kase, bo to zwrto 10-cio dniowy(i tu na przykad Wojtku transakcja na dobra sprawe powinna przestac byc oplacona i zakonczona, bo kase oddajemy), czy tez wymienic z takich czy innych powodow na inny.

Narazie chociaz widac, bo paczka wraca i nie ma przypadku ze znaznaczymy ze wrocila i zapomnimy o sprawie, ale jedyne co mozna zrobic to latwo ja odeslac spowrotem na inny adres(kliecni czasem nie wiedza gdzie mieszkaja), no i ewentualnie zakonczyc transakcje.

 

To co opisal mac na poczatek powinno wystarczyc. Jak juz bedzie jakis zarys (najlepiej zaimplementowany) to mozemy myslec dalej jak to usprawnic.

Link to postu

W sumie przydaje sie, bo wiadomo ze jak paczka wrocila to trzeba cos z nia zrobic czyli np wyslac, jeszcze raz, oddac kase, bo to zwrto 10-cio dniowy(i tu na przykad Wojtku transakcja na dobra sprawe powinna przestac byc oplacona i zakonczona, bo kase oddajemy), czy tez wymienic z takich czy innych powodow na inny.

oprócz oddania kasy, to chyba tylko ręcznie odznaczamy wpłatę, no bo skąd program ma wiedzieć co chcemy zrobić.

no a jak oddajemy kasę to przy zmianie stanu na anulowany (z jakiś tam powodów) - mają być 'haczyki' zdejmowane?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...