Skocz do zawartości

przenoszenie bazy

Polecane posty

Witam

 

Z powodu wymiany sprzętu chcę przenieść dane z jednego laptopa na drugiego. Na nowym zainstalowałem sello i chcę przenieść dane dotyczące użytkowników, szablonów itd. Zrobiłem to - archiwizacja n starym  i dearchiwizacja na nowym. Problem polega ,że niechciałbym przenosić ze starego wszystkich użytkowników, towarów itd. Czy jest to możliwe ?

 

Pozdrawiam

Witek 

Link to postu

To jak mam usunąc jakis towar ?

Zainstalowałem kiedys sello z przykładowymi towaram itd. i teraz cały czas mi się to plącze po towarach i aukcjach. Chcialbym usunąc te towary ale pojawia sie komunikat " nie mozna usunąc towaru używanego w aukcjach"

 

lub inaczej , chce założyc nowa baze ale chce przenieść TYLKO moje towry, szablony itd.

 

Bo chyba po założeniu nowej bazy nie mam robić szablonów i wszystkich towarów od poczatku  ?chyba da się to przenieśc ?

 

Pozdrawiam

witek 

Link to postu

towar można usunąć jeśli nie ma powiązania, czyli np. nie występuje on na aukcji, transakcji, itp., jeśli tak jest to trzeba najpierw usunąć te obiekty na których on występuje (chronologicznie, bo nie da się usunąć aukcji, jeśli jest transakcja i paczka)

na dzień dzisiejszy nie ma możliwości przeniesienia tych informacji do nowej bazy danych, trwają prace nad rozwiązaniem

Link to postu

Czyli nie moge usunąc tych przykładowych aukcji , towarów które zainstalowały sie kiedyś razem z Sello ? no chyba sobie żarujecie ?

To chce założyć sello od nowa bez Waszych przykładów a przenieść moje towary, szablony itp. - prosze o informacje jak to zrobic.

 

Nastepne pytanie - na nowym laptopie jest niestety Vista :( i pojawił mi sie problem z drukarką igłowa która jest udostępniona na innym kompie w sieci. Programy typu word, excel iglówke widza i drukują, Sello tez widzi gdybym np chciał wydrukowac transakcję, ale gdy wchodze do "druki do paczki" to niestety juz tam jej nie widzi. W czym może być problem ?

 

Pozdrawiam

Witek 

Link to postu

Czyli nie moge usunąc tych przykładowych aukcji , towarów które zainstalowały sie kiedyś razem z Sello ? no chyba sobie żarujecie ?

To chce założyć sello od nowa bez Waszych przykładów a przenieść moje towary, szablony itp. - prosze o informacje jak to zrobic.

 

nie żartujemy, tylko jeśli się testuje program z przykładowymi danymi, to moim zdaniem, należy się przynajmniej zastanowić czy takie dane w bazie produkcyjnej będą mi potrzebne, po zapoznaniu się z programem i podjęciu decyzji należy założyć nową bazę danych, już tylko i wyłącznie ze swoimi danymi;

na tą chwilę nie ma możliwości przeniesienia towarów(i innych), ale jest to w planach

można w tym zakresie spróbować się kontaktować z serwisantani dyplomowanymi, którzy mogą przenieść te dane za pomocą narzędzi SQL-owych

 

Nastepne pytanie - na nowym laptopie jest niestety Vista :( i pojawił mi sie problem z drukarką igłowa która jest udostępniona na innym kompie w sieci. Programy typu word, excel iglówke widza i drukują, Sello tez widzi gdybym np chciał wydrukowac transakcję, ale gdy wchodze do "druki do paczki" to niestety juz tam jej nie widzi. W czym może być problem ?

generalnie trzeba drukarkę dodać jako lokalną na Vista i w porcie wpisać adres sieciowy tej drukarki

można też zajrzeć tutaj:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=367.msg2964;topicseen#msg2964

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...