Skocz do zawartości

Koszty wysyłki a VAt

Polecane posty

dodam jeszczo ci znalazlem w necie

 

Mój znajomy wpisuje na fakturze ‘Usługi pocztowe’ w osobnej pozycji podaje nr PKWiU 64.11.12 a potem kwotę. Z tego co twierdzi jest to jak najbardziej zgodne z prawem. Poza tym każdy dowód nadania podpina do faktury i na tej podstawie odlicza wszelkie koszta przesyłki.

 

- usługi poczty państwowej, związane z przesyłkami listowymi PKWiU 64.11.12,

 

w moim uznaniu ten ktos robi to niezgonie z prawem

 

W świetle przepisów art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r.(Dz. U. Nr 54, poz. 535), zwolnione od podatku od towarów i usług zostały usługi wymienione w załączniku nr 4 do ustawy, gdzie w poz. 2 tego załącznika zostały wymienione "usługi świadczone przez pocztę państwową"
Link to postu

ja traktuję przesyłki pocztą następująco:

1. doliczam kwotę wysyłki do faktury zawierając w niej VAT i traktując ją jak usługę - przesyłka

2. fakturę z poczty wrzucam w koszty

 

to co stracę przez VAT, zyskam w kosztach. Może jest rozwiązanie pozwalające robić to bez straty VAT-u, z czystym zyskiem w kosztach, ale za mało trochę mam wysyłek żeby zaangażować się w rozmowy z prawnikiem i urzędem skarbowym.

Link to postu

Jest jeszcze jeden sposób - zgodnie z ustawa o VAT - sprzedaz znaczków pocztowych w ich cenie nominalnej bez marży i zysku jest zwolnione z podatku przedmiotowo. Problem jpojawia sie gdy ktoś ma umowe z PP i na fakturze otrzymuje usługi pocztowe - wtedy musi dliczyć VAT - jedyną podstawą jest otzrymanie z PP faktury na znaczki pocztowe lecz to da sie zrobić ;-)

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Zgodnie z ustawą vat - każda firma po przekroczeniu limitu do vat ma rejstrowac obrót sprzedaży i zakupów w rejsstrach vat, każda wpłąta na konto od kupującego  ma byc w kasę wbita , Poczta jest zwolniona z vatu bo wykonuje usługi pocztowe ,a le ty i ja i inni nie mają takiego czy innego zwolnienia i w kasie jest tylko możliwosc 22 % vat w moim przypadku , żeby było tylko to , to pewnie jeszcze do przełknięcia bo można doliczyc do kosztów wysyłki ten vat i pobierac go od kupujaych .

Co jednak gdy ma sie umowe z pocztą i płaci z dołu za miesiąc ?

1, nabijasz w kasę w październiku a w listopadowej deklaracji juz płącisz podatek dochodowy i vat za październik bo faktura z poczty jest 05 listopad o tym dalej

2. Jest problem bo poczta wystawia nam faktury z data 05,listopada ! termin do 14 dni - czyli wg faktury mozliwosc odliczenia wystepuje dopiero w grudniowej deklaracji .

3. Czyli od faktury pocztowej na 5 tyś zł zapłącisz 22 vat i od reszty (netto) podatek dochodowy juz w listopadzie to jest blisko 2 tys zł co miesiąc !!! -

owszem odbijesz go w nast. miesiącu ale gdzie tam w nast znów zapłącisz z naliczen w lisopadzie i tak w koło, tym samym wychodzi ze państwo otrzymuje gratis przez cały rok w wsokosci około 2 tys  a ty nic z tego nie masz .

 

dlatego juz teraz wysyłam tylko kurierem ups.

 

tanio nie znaczy najtaniej

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...