Skocz do zawartości

Własne pola, moduły HTML

Polecane posty

Jak w tym programie może jeszcze nie być możliwości dodawania własnych pól do towaru i ogólnych?

 

W przypadku towaru sprawa jest jasna - po prostu dodatkowe pole, gdzie można wpisać dowolny tekst. Mniej jasne jest może po co tutaj HTML. Nasze aukcje zasadniczo mają taką strukturę:

 

Tytuł 1

Podtytuł 1

Tytuł 2

Podtytuł 2

Zdjęcie główne

Ramka ze skróconym opisem produktu

Opis poprzedzielany zdjęciami

Tabelka ze specyfikacją produktu

Informacja o gwarancji

 

Jakim ułatwieniem by było stworzenie ogólnego szablonu według tego wzorca, a potem tylko wypełnianie tych pól w Sello (przy możliwości użycia html dla formatowania tekstu). Przy generowaniu aukcji wszystko odpowiednie pola trafiają w odpowiednie miejsca np. Tytuł 1 pomiędzy znaczniki <h1></h1>, skrócony opis do <div> z odpowiednią klasą css. Informacja o gwarancji "Na [Towar::Nazwa] udzielamy [Pole::Gwarancja] gwarancji!".

 

W podobny sposób wykorzystaliśmy pola [Podmiot::Wizytówka] i [Podmiot::Regulamin] - wklejone są w nich dwie różne galerie (html+css) polecanych przez Nas produktów - w ten sposób oszczędzamy sobie czasu zmarnowanego na edycje kilkunastu szablonów aukcji - zmieniamy dane tylko w jednym miejscu.

 

Mam nadzieję, ze wyrażam się tutaj zrozumiale i że widzą państwo jakie daje to możliwości.

 

W tej chwili sprawa wygląda tak, że edytujemy te dane w zewnętrznym edytorze HTML i kopiujemy gotowy opis produktu do opisu produktu - przy okazji - czemu tego edytora nie da się przełączyć w tryb HTML?

 

 

Link to postu

Widzę, że każdy dyskutujący na ten temat ma zupełnie inną terminologie - dlatego chyba nie odnalazłem tych wątków wcześniej na forum ;)

 

Szczerze mówiąc to po doświadczeniach z Subiektem i pierwszym kontakcie z Sello byłem przekonany, że możliwości o jakie postuluję już są w tym programie zaimplementowane. Nieprzyjemnie się zaskoczyłem gdy po dokładniejszym zaznajomieniu się z programem okazało się, że możliwości wykorzystania zmiennych w przygotowaniu opisu aukcji są tak ograniczone :(

 

Brakuje nam np. rozwiązania tak prostego problemu jak pewne rozgraniczeni nazw towarów, od tego, co staje się tytułem aukcji. Przykładowo sprzedajemy bramki GSM w różnych konfiguracjach, które w Subiekcie nazwane są w ten sposób:

 

Bramka GSM mikroMOBISET TC35i CLIP

 

Mało zachęcające dla potencjalnego klienta w porównaniu do tego co chcielibyśmy stosować w tytule aukcji, przykładowo:

 

TANIA BRAMKA GSM SIEMENS CLiP F-Vat Obniż koszty

 

Może i po prostu nie potrafimy odnaleźć użyć potrzebnej funkcji, ale widzimy dwa wyjścia z takiej sytuacji:

1. Przygotowywanie oddzielnego szablonu aukcji dla każdego produktu i tam wpisywanie ręcznie tytułu aukcji - to się mija z Naszymi założeniami.

2. Zmiana nazwy towaru na to, co chcemy mieć w tytule aukcji - tak zrobiliśmy teraz, ale to oczywiście sprawia problemy przy przeglądaniu listy towarów.

Mamy też tutaj pytanie - czy nie wpływa to jakoś na bazę danych Subiekta? Po synchronizacji wydaje się, że nie, ale czy w przyszłości nie będzie jakichś problemów.

 

A może da się wykorzystać do tego celu jakoś zakładkę "Serwis"?

 

Edycja: oczywiście, że da się do tego wykorzystać zakładkę "Serwis" w karcie towaru. Po instalacji patcha 1.3.5 jest w Sello funkcjonalność o której tyle, jak się okazuje, bezsensownie się rozpisałem ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...