Skocz do zawartości

lukasz.rettpol

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

lukasz.rettpol's Achievements

0

Reputacja

  1. To nie jest całkiem zły pomysł - na pewno warto coś w tym polu zrobić. Ale osobiście uważam, że to jednak rozwiązanie prowizoryczne, a kierunek w jakim powinno się Sello rozwinąć to stworzenie przyzwoitego edytora HTML wewnątrz programu. Dla mnie brak możliwości bezpośredniej edycji HTML w opisie towaru to fakt niemal haniebny Teraz edytuję zawartość akcji drimwejwerze, zapisuje jako plik html, kopiuje uważnie zaznaczając co trzeba zawartość aukcji w IE (przy kopiowaniu z podglądu edytora Adobe czy FF wyskakują różne kwiatki), a i tak czasem zdarzają się takie sytuacje jak tutaj: Co powinno wyglądać tak: Nie można wykorzystać któregoś z opensourcowych edytorów np. na licencji LGPL? Przy okazji - dlaczego programy do obsługi aukcji uparcie korzystają z HTML 4 i jakiegoś archaicznego kodowania? Czy to "zasługa" API Allegro, zmowa, czy lenistwo?
  2. Ręce mi opadły.. działa. Nagle, ni ztąd ni zowąd Sello zaczęło działać, nikt nic nie ruszał, chciałem uruchomić jeszcze raz Sello i skopiować zrzut pamięci, żeby móc wysłać zespołowi Sello, a tu uruchomił się bez problemu. Integracja z Subiektem dalej nie działa. Serwer odpoczął? Cholera to nie dla nas naprawdę trudna decyzja zostawiać ten niedoskonały i nierozwojowy Pomocnik Aukcji dla Sello, które zapowiada się świetnie i ma zdecydowanie bardziej atrakcyjną filozofię pracy, ale sprawia takie niespodzianki.
  3. Hm.. ale Sello u nas w firmie potrafi wszystko pobrać.. ale tylko na jednym komputerze Przetestowałem już chyba wszystkie możliwe kombinacje komputer/user w domenie/user w Sello i sytuacja jest taka, że Sello chodzi tylko na komputerze szefa, niezależnie od tego, jaki użytkownik w domenie i jaki w Sello jest na nim zalogowany. Na innych komputerach, nawet jeśli zalogować się jako szef/szef - program wywala od razu po uruchomieniu. Żadnego pomysłu dlaczego tak jest?
  4. U mnie każde ponowne uruchomienie kończy się tym samym. Zastanawiam się, gdzie są zapisywane te ferelne ustawienia, które nie pozwalają na pełne uruchomienie Sello - przetestowałem logowanie się na konto innego użytkownika na moim komputerze - ten sam błąd. Ba, pobiegałem po firmowych komputerach, przetestowałem - na żadnym nie działa (te same objawy), poza jednym! Poza komputerem Szefa - co jest znowu kompletnie nie zrozumiałe, ale wiąże się najwyraźniej z problemem poruszanym przeze mnie w inny wątku: http://forum.sello.pl/index.php?topic=1802.0 Komputer szefa różni się od naszych jedynie tym, że ma największe (pełne) uprawnienia do domeny.
  5. Zmagań moich z tym paskudnym błędem ciąg dalszy - wyczyściłem rejestr dokładnie ze wszystkich wpisów związanych z Sello, zainstalowałem ponownie - żadnej zmiany. Dodam, że w folderze "Documents and Settings\Mój użytkownik\Dane Aplikacji\InsERT Sello" jest kilkanaście już plików z rozszerzeniem .dmp (jak rozumiem zrzutów pamięci) - tworzy się jeden nowy przy każdej próbie uruchomienia programu - nie podejmę się próby debugowania , ale oczywiście mogę podesłać plik jeśli ma to pomóc w identyfikacji problemu.
  6. Dziś rano, z kompletnie nieznanych dla mnie powodów Sello po prostu odmówiło dalszej współpracy. Sytuacja wygląda tak: Uruchamiam Sello Loguje się do bazy danych i programu Mam raptem jedną sekundę dopóki program się nie zamknie nie zwracając nawet żadnego błędu. W tym czasie pojawiają się komunikaty na pasku statusu Sello, w kolejności: Rozpoczęto odbieranie parametrów. Rozpoczęto sprawdzanie wersji parametrów w serwisach. Zakończono odbieranie parametrów. W tym momencie pojawia się chmurka przy zegarze Windows z informacją o pomyślnym wykonaniu wysyłania/odbierania parametrów z serwisów aukcyjnych i Sello się zamyka, a ikonka przy zegarze znika po najechaniu na nią kursorem. Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem program - nie pomogło. Nie mam zielonego pojęcia co zrobić
  7. Zmiana lokalizacji bazy danych na adres ip serwera nic nie zmieniła - na komputerze szefa synchro z Subiektem działa jak działało, na pozostałych - nie. Obie bazy są w tej samej lokalizacji - "pc-zeus\insertgt\" (teraz dla testu "192.168.186.1\insertgt\"). Aktualna baza Subiekta nazywa się "RP2009", Sello "SUPERCAM" jak Nasza nazwa użytkownika Allegro, ale to chyba nie ma żadnego znaczenia. Jest troszkę inaczej niż Pan zrozumiał - button "testuj połączenie z Subiektem GT" działa na wspominamy komputerze szefa - ale tam wszystko jest OK. Na pozostałych komputerach testowanie zwraca błąd, coś mniej więcej "nie udało się połączyć, sprawdź czy podałeś poprawną lokalizację", co jest tym dziwniejsze, że jak widać na screenie (to na moim komputerze) status połączenia widnieje jako "połączony". Jedna jedyna rzecz jaka nam przyszła do głowy, to że użytkownik ma inne uprawnienia w firmowej domenie, jako jedyny maksymalne. Może gdzieś tutaj leży problem?
  8. A co z polami numerów kont bankowych? Nie widzę nigdzie tych pól, a modyfikować teraz kilkadziesiąt szablonów aukcji po to, żeby później wykonywać podobną robotę.. wolałbym uzupełnić wszystkie pola za jednym zamachem.
  9. A ja jeszcze słówko powiem o wspomnianym przeze mnie wcześniej "Pomocniku aukcji" - nasza firma jest właśnie w stadium przesiadki na Sello, tak więc w zasadzie mamy te same aukcje w dwóch programach i zdecydowaliśmy wystawić wszystkie aukcje z poziomu Pomocnika - okazuje się, że ta ich łatka wcale nie taka dobra, program sypie się stopniu uniemożliwiającym wystawienie aukcji. Wygląda na to, że co nagle to po diable
  10. No, Panowie, "Pomocnik aukcji" już wypuścił łatkę, wszystko wydaje się działać prawidłowo - tylko niestety wszystkie ceny się wyzerowały, a przy 200 aukcjach i braku szablonów to trochę wpisywania. Można się dziś spodziewać update'u?
  11. System to Windows SBS 2003, co do połączenia to zamieszczam screeny z mojego komputera. Na komputerze, na którym udaje się przeprowadzać synchronizację pierwsza zakładka wygląda identycznie, druga, co oczywiste się różni bo on odnajduje odpowiedni magazyn. Połączenie przetestowane na poziomie użytkowników Szef-Szef zostało przetestowane - ten sam błąd. Co mnie ciągle dziwi to to, że Sello bez problemu łączy się z własną bazą w tej samej lokalizacji, w której leży baza Subiekta - a z tą już ma problem. Do tego w ustawieniach, jak widać odnajduje tę bazę i nawet ordynarnie informuje o tym, że potrafi się do niej podłączyć.
  12. Pozwolę sobie przypomnieć wątek - problem dalej nie jest rozwiązany
  13. Pozwolę się podpiąć tutaj - co prawda w samym szablonie nie mamy problemów z kodowaniem, za to w komentarzach w pliku HTML z polskich znaków robią się jeszcze większe krzaczki, które chyba są niczym innym niż encjami - forum poprawia je z powrotem na polskie znaki, dlatego wsadziłem spację po każdym znaku "&": <--! Przy tworzeniu opisu aukcji proszę wykorzystywa& #x0107; style CSS. Zdefiniowane s& #x0105; nast& #x0119;puj& #x0105;ce identyfikatory... --> Nie sprawia to co prawda nam problemu, ale zawsze lepiej abyście mieli świadomość takiej sytuacji
  14. Na jedynym komputerze, na którym udaje się wymiany danych z Subiektem testowanie połączenia daje oczywiście wynik pozytywny, na pozostałych - mamy błąd połączenia. Zgadywałbym, że to kwestia ustawienia dostępu do Subiekta (serwer, baza danych, użytkownik), ale przecież one są globalne, dla wszystkich komputerów takie same.
  15. Widzę, że każdy dyskutujący na ten temat ma zupełnie inną terminologie - dlatego chyba nie odnalazłem tych wątków wcześniej na forum Szczerze mówiąc to po doświadczeniach z Subiektem i pierwszym kontakcie z Sello byłem przekonany, że możliwości o jakie postuluję już są w tym programie zaimplementowane. Nieprzyjemnie się zaskoczyłem gdy po dokładniejszym zaznajomieniu się z programem okazało się, że możliwości wykorzystania zmiennych w przygotowaniu opisu aukcji są tak ograniczone Brakuje nam np. rozwiązania tak prostego problemu jak pewne rozgraniczeni nazw towarów, od tego, co staje się tytułem aukcji. Przykładowo sprzedajemy bramki GSM w różnych konfiguracjach, które w Subiekcie nazwane są w ten sposób: Mało zachęcające dla potencjalnego klienta w porównaniu do tego co chcielibyśmy stosować w tytule aukcji, przykładowo: Może i po prostu nie potrafimy odnaleźć użyć potrzebnej funkcji, ale widzimy dwa wyjścia z takiej sytuacji: 1. Przygotowywanie oddzielnego szablonu aukcji dla każdego produktu i tam wpisywanie ręcznie tytułu aukcji - to się mija z Naszymi założeniami. 2. Zmiana nazwy towaru na to, co chcemy mieć w tytule aukcji - tak zrobiliśmy teraz, ale to oczywiście sprawia problemy przy przeglądaniu listy towarów. Mamy też tutaj pytanie - czy nie wpływa to jakoś na bazę danych Subiekta? Po synchronizacji wydaje się, że nie, ale czy w przyszłości nie będzie jakichś problemów. A może da się wykorzystać do tego celu jakoś zakładkę "Serwis"? Edycja: oczywiście, że da się do tego wykorzystać zakładkę "Serwis" w karcie towaru. Po instalacji patcha 1.3.5 jest w Sello funkcjonalność o której tyle, jak się okazuje, bezsensownie się rozpisałem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...