Skocz do zawartości

koszty wysylki połączmy z strefa sello

Polecane posty

proponuje opcje wysylki z szablonu do wystawiana skopiowac do formularza w sterfie sello .

nie wszyscy ja wypelniaja ale jak juz ten delikwent tam zagladnie - to odznaczy ptaszkiem jak wybiera .

malo tego ! zatwierdzenie ze strefy wpisu ma skutkowac naniesieniem auto kosztu wusyłki w transakcji .

 

dlaczego?

 

koszt wysylki nie sposób spamietac ,sa różne dal róznych przedmiotów  a taki mechanizm ułątwi sprawe i bedzie pilnował naszej kasy .

 

nie raz sie złapałem ze ustawiłem na pobranie pocztowe , a koszty zostałyjako przedplata i juz 3-5 zł w plecy .

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mnie ucieszyłaby funkcjonalność w łacznych kosztach wysyłki typu podobnego do eBay-a, tzn.

Najwyższy koszt wysyłki ze zgrupowanych przedmiotów + okreslona kwota za każdy nastepny przedmiot (np. 1 zł).

 

Przykład kosztów wsyłki:

A - 10 zł, B - 12 zł, C - 8 zł

 

po zgrupowaniu

12 + 1 + 1 = 14 zł

 

Ja sprzedaję ksiązki i przedziały na poczcie są : do 1 kg; do 2 kg; do 5kg i taka reguła się sprawdza bardzo dobrze.

Zresztą z lenistwa mi się nie chce spradzać jak ktoś kupi 3 ksiazki ile one dokładnie ważą (mam wyliczone, ale dodawać recznie - bleee) i własnie wg tej reguły wyliczam.

Nie wiem jak w innych branżach by się to sprawdzało, ale myslę, że tam gdzie są w wiekszości przedmioty o wadze ok 0,5-1 kg to bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Jakieś rozwiązanie by to było. Mogło by być też jako dodatek procentowy do podstawowego kosztu wysyłki. To wszystko jest jednak skomplikowane i chyba w pierwszej kolejności powinno być rozwiązane przez allegro.

Potwierdzam fakt,że bardzo niewielu ludzi korzysta ze strefy sello. Już więcej wypełnia ten allegrowy formularz sprzedaży. I dlatego myślę, że dużym ułatwieniem byłoby pobieranie przez sello danych z tego formularza wysyłanego przez klienta i na jego podstawie zaznaczenie odpowiedniego statusu danej paczki (przerzucanie do odpowiedniej sekcji) z automatycznym ustawieniem kosztów wysyłki, sposobu itd. przy jednoczesnym jakimś zwróceniu sprzedawcy uwagi na te transakcje które się "same" pozmieniały.

Do tego powinno dojść taka funkcjonalność, że jak w transakcji ustawię ręcznie wysyłkę np. kurierską pobraniową, to automatycznie odpowiedni koszt wysyłki powinien mi wskoczyć z tej aukcji z danych ustawionych na allegro. Właśnie po to, że jak klient potwierdza mailem lub przez telefon to ustawiam to i nie muszę sam pamiętać o tych wszystkich kosztach.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...