Skocz do zawartości

Etykiety adresowe (dla drukarek termicznych)

Polecane posty

Autor: ja :) z pomocą opisów na forum :)

Rozmiar etykiety: 28x89

typ wydruku: Etykieta adresowa (wtedy jest mozliwosc pominięcia, ja osobiscie mam ustawione na podstawowy bo zawsze drukuje masowo wszytskie jak mam all spakowane)

Drukarka: SEIKO SLP 440

minimalna wersja Sello: 1.4.0 (tu na 100% chodzi)

 

Screen poniże. Etykieta wygląda o wiele lepiej wydrukowana. Bo podgląd na delikatne przekłamanie :(

 

na wydrukowanym ladnie wszystko wyglada bez zlewania sie pierwszej z druka linią. i Wszytso jest idealnie wysrodkowowa jak w pionie i poziomie.

Moze to zalezy od drukarki termicznej..  mi pasuje w 100% i spelnia zadanie :) bo liczy sie efekt ktory wydrukowany jest a nie to co na podgladzie...

 

Zobacz także:

Jak zaimportować wydruk do Sello?

 

SLP450Anim250w.gif

Fullscreen_capture_2009-11-21_194214.bmp_1.thumb.png.961ae4964388d037df23a5990ee569aa.png

SEIKO_28x89.zip

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja mam zebrę LP2844, może mnie ktoś oświecić, jak na tym wydrukować naklejkę na list polecony? Chodzi o kod + adresat + nadawca i dane mojej umowy na jednym kwicie.

Wdzięczny będę za pomoc ...

Pozdrawiam

 

sprecyzuj co to znaczy dane umowy??

domyślam się że chodzi o tę formułkę OPŁATA POBRANA....

to musi być inna etykieta przyklejana tam gdzie znaczek....

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zatem precyzuję - z tego forum pobrałem wzór etykiety adresowej na list polecony, przestawiłem dla swoich potrzeb wielkość tej etykiety (10x15) i są dwa problemy - w momencie, jak ustawiam w słowniki/wydruki żeby drukował na zebrze list polecony, po czym próbuję drukować, sello zalicza zwis, windows uparcie szuka w sieci rozwiązania problemu :)

 

Jeśli w słownikach ustawię drukarka domyślna, zaś w momencie wydruku przełączam na zebrę (ale tu nie da się odhaczyć ptaszka na stałe, więc trzeba klikać za każdym razem, czyli bez sensu) i każę mi ignorować drukarki domyślne, etykiete drukuje, ale po niej wysuwa jedną czystą etykietkę, czyli bez sensu marnuje papier.

 

Dla jasności zagadnienia dodam, że nie mogę ustawić zebry jako domyślnej drukarki, bo 10 innych aplikacji korzysta z laserowej.

 

Etykieta ma po lewej na dole kod kreskowy i numer, po prawej adres doręczenia, lewa góra to moje dane a prawa góra opłata pobrana, umowa z PPUP .... itd

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Zatem precyzuję - z tego forum pobrałem wzór etykiety adresowej na list polecony, przestawiłem dla swoich potrzeb wielkość tej etykiety (10x15) i są dwa problemy - w momencie, jak ustawiam w słowniki/wydruki żeby drukował na zebrze list polecony, po czym próbuję drukować, sello zalicza zwis, windows uparcie szuka w sieci rozwiązania problemu :)

 

Jeśli w słownikach ustawię drukarka domyślna, zaś w momencie wydruku przełączam na zebrę (ale tu nie da się odhaczyć ptaszka na stałe, więc trzeba klikać za każdym razem, czyli bez sensu) i każę mi ignorować drukarki domyślne, etykiete drukuje, ale po niej wysuwa jedną czystą etykietkę, czyli bez sensu marnuje papier.

 

MUSISZ WYBRAĆ DRUKARKĘ RĘCZNIE I ZAZNACZYĆ OPCJĘ IGNORUJ DOMYŚLNE DRUKARKI WYDRUKÓW

POWINNO ZADZIAŁAĆ

Dla jasności zagadnienia dodam, że nie mogę ustawić zebry jako domyślnej drukarki, bo 10 innych aplikacji korzysta z laserowej.

 

Etykieta ma po lewej na dole kod kreskowy i numer, po prawej adres doręczenia, lewa góra to moje dane a prawa góra opłata pobrana, umowa z PPUP .... itd

 

Link to postu

MUSISZ WYBRAĆ DRUKARKĘ RĘCZNIE I ZAZNACZYĆ OPCJĘ IGNORUJ DOMYŚLNE DRUKARKI WYDRUKÓW

POWINNO ZADZIAŁAĆ

 

Oki, a gdzie się zaznacza opcję IGNORUJ DOMYŚLNE DRUKARKI WYDRUKÓW?

Oki, już widzę.

Jeśli w słownikach ustawię Zebrę, to po naciśnięciu opcji drukuj etykietę wyskakuje mi kolejne okno, które pozwala wybrać - książka nadawcza czy etykieta na list polecony, poniżej natomiast są dwa okienka - jakiej drukarki użyć i właśnie opcja ignorowania. Ale ona jest nieaktywna - zaznaczenie pierwszej pozwala dopiero odhaczyć drugą - czyli zaś dookoła :)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...