Skocz do zawartości

Rozjeżdża sie szablon

Polecane posty

Witam wszystkich,

Od kilku tygodni pracuję z Sello. Pomijam ile błędów popełniałem na początku, i jak było trudno ( nie znam się na html-u) ale przecież wszyscy to prześliśmy  ;D

Dzisiaj jednak się poddaję. Powieliłem szablon dla nowej grupy towarów, w opisach towaru jest sporo tekstu. W szablonie oczywiście zamieszczone tagi, nazwa, producent, cena, opis i 2 zdjęcia. Do dzisiaj tak wszystko działało. Przy próbiwe wystawienia aukcji zauważyłe, że opis i wszystko co jest po nim wyjeżdza mi w lewo.Wystawiałem następująco: towar, wystaw na aukcji, opis i teraz znalazłem coś interesującego. W kodzie znajduje się mój opis: <P><FONT color=#008000>

<TABLE style="WIDTH: 295pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=394>

<COLGROUP><FONT size=1>

<COL style="WIDTH: 155pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 6624" width=207>

<COL style="WIDTH: 140pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 5984" width=187><FONT color=#ffffff face=Verdana></FONT></FONT>

<TBODY>

<TR style="HEIGHT: 10.5pt" height=14>

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

<TD style="BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BORDER-LEFT: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent; HEIGHT: 10.5pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; BORDER-RIGHT: #f0f0f0" class=xl65 height=14><FONT color=#ffffff size=1 face=Verdana>OPEL MERIVA</FONT></TD>

<TD style="BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BORDER-LEFT: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent; BORDER-TOP: #f0f0f0; BORDER-RIGHT: #f0f0f0" class=xl65><FONT color=#ffffff size=1 face=Verdana>2003</FONT></TD></TR></TBODY></TABLE></FONT></P>

Tam gdzie xxxxxxxxxx wyciąłem sporo tekstu. Zauważyłem, że jeżeli wytnie się pierwszy <P> i ostatni znacznik </P> a następnie na samym początku kodu doklejam:

<P style="MARGIN: 20px"> To okazuje się, że szablon wygląda cudnie ( jak dla mnie rzecz jasna  :P) Powiedzcie co z tym zrobić? Nie mogę przecież przy każdej pozycji wycinać i doklejać kodu. Może coś robię nie tak? a jeżeli to gdzie szukać.

Sorry za długi tekst, ale chyba lepiej raz a dobrze. Dzieki z góry za podpowiedzi.

pozdr.

P.S. zapowiada się kolejna nieprzespana nocka :(

Link to postu

dobra widze ze ciebie nie ma, jak dobrze zrozumialem z twojego opisu to wysypuje ci się wszystko co jest w tych "xxxxxxxxxx", miałeś to w jakiś dziwny sposób wklejone poza wszystkimi komórkami i hierarchią jaka tam powinna być, jeśli dobrze zatrybiłem twój opis to powinno wyglądać tak:

<P>

<FONT color=#008000>

<TABLE style="WIDTH: 295pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=394>

    <COLGROUP><FONT size=1>

    <COL style="WIDTH: 155pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 6624" width=207>

    <COL style="WIDTH: 140pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 5984" width=187><FONT color=#ffffff face=Verdana></FONT></FONT>

  <TBODY>

  <TR style="HEIGHT: 10.5pt" height=14>

    <TD height=14 colspan="2" class=xl65 align="center" style="BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BORDER-LEFT: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent; HEIGHT: 10.5pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; BORDER-RIGHT: #f0f0f0">xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx</TD>

    </TR>

  <TR style="HEIGHT: 10.5pt" height=14>

<TD style="BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BORDER-LEFT: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent; HEIGHT: 10.5pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; BORDER-RIGHT: #f0f0f0" class=xl65 height=14><FONT color=#ffffff size=1 face=Verdana>OPEL MERIVA

</FONT></TD>

<TD style="BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BORDER-LEFT: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent; BORDER-TOP: #f0f0f0; BORDER-RIGHT: #f0f0f0" class=xl65><FONT color=#ffffff size=1 face=Verdana>2003

</FONT></TD>

  </TR>

  </TBODY>

</TABLE>

</FONT></P>

 

oczywiscie parametry tej łączonej komórki możesz dowolnie sobie edytować...

 

 

miłej nocki :PP

Link to postu

No niestety, źle zrozumiałeś. Tam gdzie xxxx to wyciałem kawał kodu, aby nie zawalał całej strony ( jak ktoś będzie chciał na ten kod spojrzeć). Wygląda na to, że cały ten kawałek kodu się rozjeżdza, to jest właśnie mój opis z towaru. A przynajmniej tak mi się wydaje :-\. Jak wstawiam ten sam towar bez tagu "opis" to jest ok, ale nie będę przecież ręcznie wklepywał opisu ( trochę to u mnie skomplikowane, marki samochodów roczniki, moce silników itp)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...