Skocz do zawartości

Obsługa wiadomości - duże mail -e

Polecane posty

Witam

 

Mam uwagi dotyczące obsługi poczty.

 

Przy układzie pracy na kilku stanowiskach (1 serwer + kilku klientów) mam problem z dużymi mailami. Wiadomość odebrana - ok. 15 MB - każde kliknięcie na tego maila na którymkolwiek komputerze-kliencie powoduje, że Sello "zawiesza się" na nim na ładnych parę minut. Jak wnioskuję mail jest wtedy "pobierany" z serwera (i tak za każdym razem). Czy można Sello skonfigurować tak, żeby pobierał np. tylko treść, temat, ale bez zdjęć? A może jakieś pomysły, jak inaczej rozwiązać problem? Łącze na serwerze niestety nie jest zbyt szybkie (up: 512Kb).

 

Pozdrawiam

 

Bartosz

 

 

Link to postu

Jest tak jak mówisz, sello pobiera tego maila, niestety nie znam żadnego sposobu na ominięcie tego problemu. W sello jest sporo miejsca na optymalizację ilości pobieranych danych, wiele formatek pobiera się niepotrzebnie (mogłyby pojawiać się "na żądanie"), ale oczywiście wszystko w rękach programistów. Sądząc jednak po natłoku spraw nie będą mieli czasu na takie zmiany...

Stwórz pulpit zdalny na serwerze, cięższe sprawy (maile z załącznikami, wysyłanie, wystawianie aukcji) obrabiaj na serwerze przez dostęp zdalny (jakiekolwiek VNC, jest kilka wątków na forum, jak już masz Hamachi to pójdzie łatwo, oczywiście musisz to dobrze zabezpieczyć)

Link to postu

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie - instytucja mi się rozrasta.

Za jakieś miesiąc będzie 6 klientów (w większości nie lokalnie)+ serwer. No i teraz pojawia się problem o szybkość transmisji z serwera i co z tym dalej zrobić. Max. który mogę wykrzesać na własnym terenie to UL 6 - 10 Mbit (u babci w mieszkaniu - Aster City lub UPC). Kosz ok. 100 -200 zł / m-c.

 

Zastanawiam się, czy może nie byłoby lepiej wziąć jakiś serwer dedykowany o dostawcy zewnętrznego (transmisja "ponoć" 120 Mbit). Czy ktoś może próbował puścić w ten sposób Sello i Subiekta (docelowo również Sfera do Subiekta + sklep osc Gold).

 

Może jakaś firma ma gotowe rozwiązania dedykowane dla Inserta?

 

Pozdrawiam

 

Bartosz

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...