Skocz do zawartości

Problem synchronizacji Sello z Subiektem

Polecane posty

 

Witajcie,

 

Wiele razy już synchronizowałem Sello z Subiektem i nigdy nie miałem z tym problemów. Teraz jednak jest inaczej, nie wiem dlaczego.

Otóż w Administrachi>>>Zewnętrzny system sprzedaży wskazuje serwer SQL na którym jest baza. W moim wypadku to PC-TOMEK\INSERTGT, przechodze do bazy danych, znajduje mi automatycznie baze jak zawsze...autentykacji nie zaznaczam (użytkownik sa, bez hasła). Testuje połączenie. Pojawia się komunikat "Testowanie poprawności połączenia, proszę czekać..." Czekam i czekam i nic sie nie dziaje...Sello (brak odpowiedzi)...

 

Co może być nie tak? Firewalla wyłączyłem całkowicie, bo myślałem że antywir blokuje ale to nie to.

 

Tomek

 

 

Link to postu

 

Poradziłem sobie z problemem, ale pojawił się następny.

 

Sello utraciło wszelkie powiązania z dokumentami już zrealizowanych transakcji.

I po "wyślij i odbierz" strasznie "miesza"...transakcji jest grubo ponad 1000 więc wyłączenie dla każdej z osobna "bez tworzenia dokumentu końcowego", będzie dużym problemem.

 

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Link to postu

Jeżeli chodzi o grupowe wyłączenie opcji tworzenia dokumentu końcowego to możesz wykorzystać SQL Managera (wykonać odpowiednie sql) lub nawet Ms Access ( przedtem utwórz źródło danych ODBC ) i wykonać UPDATE w odpowiedniej tabeli.

Nazwa tabeli to jeśli dobrze pamiętam coś w rodzaju "au_Transactions" jeśli nie potrafisz tego znaleźć lub nie wiesz o czym mowa to lepiej daruj sobie i wykonaj zmiany ręcznie.

 

Zanim coś zrobisz wykonaj backup bazy - żeby w razie czego nie było na mnie :-)

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...