Skocz do zawartości

Nexo Pro Aktualizowanie ceny ewidencyjnej w raportach

Polecane posty

Proszę o informację czy jest możliwość przeliczenia raportów tak aby wyszły poprawne marże.

Tzn. w chwili przyjmowania towaru cena ewidencyjna była ceną sugerowanego detalu przez co marża bardzo często jest ujemna.
Aktualnie zaktualizowałem cena ewidencyjną do ceny zakupu i niestety sytuacji to nie zmieniło. 

 

Konsultowałem się dwa razy z konsultantami ale to jest jakieś nieporozumienie.
W pierwszym przypadku kazano mi stworzyć na podstawie dokumentów przyjęć fakturę zakupową i przeliczyć ceny dla wszystkich pozycji podla ewidencyjnej. 
Niestety nie pomogło.


W kolejnym przypadku kolejny konsultant radził mi abym zmienił status sprzedaży na odłożenie wydania towaru... i z powrotem na  wydany towar....
Niestety nie pomogło.

 

Proszę o pomoc bo już nie chce mi się kolejne 40 min czekać na połączenie z konsultantem a później kolejne dziesiątki minut jak on skonsultuje się z innym działem!
 

Dziękuje.


 

Link to postu

Czy na pewno chodzi Panu o cenę ewidencyjną?
Cena od której liczona jest marża nie będzie ceną ewidencyjną a ceną magazynową (z dokumentu PZ lub  powiązanego dokumentu).

Proszę sprawdzić czy przypadkiem dokument handlowy zakupu do istniejącego dokumentu przyjęcia magazynowego nie został wystawiony w późniejszym terminie niż dokument sprzedaży tego towaru. Taka kolejność może sprawić, że rzeczywiście marża będzie liczona od ceny znajdującej się od dokumentu magazynowego.

 

Jeśli sytuacja nadal nie będzie jasna, proszę o szczegółowy opis sytuacji w której się Pan znalazł.
Jakie dokumenty zostały wystawione?

Z jakimi datami?
Jakie ceny pojawiły się na poszczególnych dokumentach?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...