Skocz do zawartości

Sugestie - mam dwie ;)

Polecane posty

Witam, 
To mój pierwszy post więc witam wszystkich :) 

A teraz do sedna: 
Mam nadzieję, że to dobre miejsce do zgłaszania swoich sugestii (nie znalazłem innego), a korzystając z Nexo nasunęły mi się 2 sugestie: 

1. Kontrola terminu ważności - w tym momencie można dodać tylko liczbę dni do końca terminu - przydała by się opcja wyboru DATY bo jedna większość produktów ma datę np 07.2018 i szkoda czasu żeby liczyć ile to wyjdzie dni. W tym momencie korzystanie z tej funkcji  utrudnia po prostu pracę i wg mnie jest bez użyteczna


2. Autouzupełnianie symbolu - sprawa trochę bardziej złożona ale myślę, że dla DUŻEJ ilości osób spore ułatwienie.  Wprowadzając swój towar (poparte doświadczeniem ;) często tworzy się nowe symbole ale w żaden sposób nie można skorzystać z autouzupełniania np dodając kolejny numer w formacie BBAx (x to kolejny numer towaru)  super byłoby gdyby nexo podpowiedziało następny wolny numer  w kolejności (lub przy pomocy skrótu klawiszowego). Jeżeli byłoby to zbyt trudne np z powodu tego, że ktoś ma różne symbole (BBAx, NCx, BWCDx itd) można by się pokusić o dodanie "bazy" symboli gdzie użytkownik mógłby dodać kilka zdefiniowanych prefiksów symbolu. Osobiście operuję kilkunastoma symbolami (ciągle rośnie) i kłopotliwe jest, że trzeba pamiętać kolejny numer symbolu lub go sprawdzać co chwile a przecież program powinien pracę ułatwiać i przyśpieszać B|

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem o co mi chodzi, gdyby ktoś zechciał przeczytać i odpowiedzieć byłoby miło. 

EDIT Ok znalazłem już taką opcję w programie - do wysyłania sugestii ;) 

Edytowane przez Szymon Więcek
Link to postu

Uwazam ze takie forum tez jest dobrym narzedziem do zglaszania sugestii. Tym bardziej ze inni uzytkownicy moga szybko potwierdzic ze chca taka czy owa zmiane, ewentualnie pomoc w "obejsciu" jakiejs trudnej czy niemozliwej do wykonania czynnosci.

 

Tak oto: w zupelnosci zgodze sie z sugestiami zmian Szymona. Jedna i druga zmiana byla by bardzo przydatna w codziennym uzytkowaniu.

Link to postu

1. Czy mógłby Pan przybliżyć gdzie dokładnie znajduje się termin ważności, o którym Pan wspomina? Rozumiem, że chodzi o ten dostępny na dostawach, czy też w jakimś innym miejscu? Wstępnie udaje się go wybrać, z tego co wiem... Chyba, że nie do końca zrozumiałem Pana wypowiedź.

 

001.jpg

 

2. Jeżeli chodzi o symbol to możemy zastanowić się nad wprowadzeniem początkowego prefiksu, na podstawie którego dodawalibyśmy kolejne numery, ale jest to jeszcze sprawa otwarta. Cała baza symboli wykorzystywanych w ten sposób raczej nie wchodzi w rachubę.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Zapomniałem o tym poście bo niestety ale nie dostałem żadnego powiadomienia - zapomniałem ich ustawić ;) 
 

Dnia 12.09.2016 at 21:12, Tomcio Paluch napisał:

Uwazam ze takie forum tez jest dobrym narzedziem do zglaszania sugestii. Tym bardziej ze inni uzytkownicy moga szybko potwierdzic ze chca taka czy owa zmiane, ewentualnie pomoc w "obejsciu" jakiejs trudnej czy niemozliwej do wykonania czynnosci.

 

Tak oto: w zupelnosci zgodze sie z sugestiami zmian Szymona. Jedna i druga zmiana byla by bardzo przydatna w codziennym uzytkowaniu.

Tomcio dzięki za poparcie :)

 

Dnia 13.09.2016 at 15:20, Mateusz Włudyka napisał:

1. Czy mógłby Pan przybliżyć gdzie dokładnie znajduje się termin ważności, o którym Pan wspomina? Rozumiem, że chodzi o ten dostępny na dostawach, czy też w jakimś innym miejscu? Wstępnie udaje się go wybrać, z tego co wiem... Chyba, że nie do końca zrozumiałem Pana wypowiedź.

 

001.jpg

 

2. Jeżeli chodzi o symbol to możemy zastanowić się nad wprowadzeniem początkowego prefiksu, na podstawie którego dodawalibyśmy kolejne numery, ale jest to jeszcze sprawa otwarta. Cała baza symboli wykorzystywanych w ten sposób raczej nie wchodzi w rachubę.

 

Ad 1

Rzeczywiście chyba źle się do tego zabrałem bo nie ukrywam, że Nexo ciężko mi czasami "ogarnąć" - jest po prostu tyle opcji a nie zawsze jest czas żeby znaleźć odpowiedź - chyba częściej muszę pisać na forum ;)  Ja znalazłem kontrole terminu ważności ale na karcie asortymentu (chociaż jak teraz o tym myślę, to nie miało to sensu) w zakładce Opis/Specjalne/Kontrola terminu ważności ale to chodzi o co innego więc "Mea Culpa" 9_9 W każdym razie teraz już będę wiedział jak dodać termin ważności - dzięki! 
 

Ad 2

Ja mam dodanych teraz kilka prefiksów np BBAxx, NJxx, BWAxx, DBRxx (xx to cyfry) czyli rozumiem, że byłoby możliwe dodanie tych prefiksów i autonumeracja ? Bo teraz dodaję to wszystko ręcznie sprawdzając jednocześnie ostatni numer.. Trochę to czasochłonne a to dopiero początki :) 

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
Szymon

Link to postu
18 godzin temu, Szymon Więcek napisał:

Ad 1

Rzeczywiście chyba źle się do tego zabrałem bo nie ukrywam, że Nexo ciężko mi czasami "ogarnąć" - jest po prostu tyle opcji a nie zawsze jest czas żeby znaleźć odpowiedź - chyba częściej muszę pisać na forum ;)  Ja znalazłem kontrole terminu ważności ale na karcie asortymentu (chociaż jak teraz o tym myślę, to nie miało to sensu) w zakładce Opis/Specjalne/Kontrola terminu ważności ale to chodzi o co innego więc "Mea Culpa" 9_9 W każdym razie teraz już będę wiedział jak dodać termin ważności - dzięki! 

 

W takim razie cieszę się, że w jakiś sposób udało się nam dogadać ;).

 

18 godzin temu, Szymon Więcek napisał:

Ad 2

Ja mam dodanych teraz kilka prefiksów np BBAxx, NJxx, BWAxx, DBRxx (xx to cyfry) czyli rozumiem, że byłoby możliwe dodanie tych prefiksów i autonumeracja ? Bo teraz dodaję to wszystko ręcznie sprawdzając jednocześnie ostatni numer.. Trochę to czasochłonne a to dopiero początki :) 

 

Jak już wcześniej wspomniałem - zastanawiamy się nad dodaniem takiej możliwości, więc jest szansa - ale prawdopodobnie tylko na jeden z prefiksów - wcześniej zdefiniowany. Na razie w Parametrach asortymentu nie ma takiej możliwości, ze względu na to, iż nie jest to moduł tak rozbudowany jak numeracja dokumentów :).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...