Skocz do zawartości

Faktura eksportowa

Polecane posty

3 godziny temu, Aleksander Mynarek napisał:

Dzień dobry

 

Proszę podczas wystawiania dokumentu wybrać odpowiednią walutę i rodzaj transakcji.

2021-02-18_05h34_09.png.9d0643431bb5bc2b0707030a78c7373a.png

 

Zrobiłem według wskazówek i jak dla mnie nie widzę zmian w wystawieniu faktury - zmienia się tylko stawka VAT na 0% - nie ma możliwości wybrania stawki VAT nieopodatkowane, brak oznaczenia na dokumencie transakcji ET

Link to postu

W nazwie towaru można wpisać cokolwiek, po polsku, po angielsku - co będzie wpisane to się wydrukuje. Można też do nazwy angielskiej użyć opisu pozycji, ale wtedy w parametrach wydruków trzeba włączyć wydruk opisu (poradnik). Opis jest drukowany poniżej Nazwy produktu, więc powstanie efekt dwujęzyczności dokumentu.

 

Zamiast ET można wybrać DPTK - w tym drugim jest dostępna stawka nieop. Który rodzaj transakcji będzie bardziej odpowiedni w Pana przypadku nie wiem - to proszę konsultować z księgowością. ET jest bardziej odpowiednia dla towarów, DPTK - dla usług. Możliwe też, że w Pana przypadku można wystawić fakturę z rodzajem SK, a po stronie programu księgowego odpowiednio zaksięgować tą fakturę. Od strony wydruku te transakcje różnią się jedynie tym, że w przypadku DPTK na dokumencie pojawia się dodatkowo dopisek "odwrotne obciążenie".

 

W żadnym przypadku na wydrukowanej fakturze nie pojawi się oznaczenie ET, SK, DPTK itd. Jeśli z jakiegoś powodu potrzebuje Pan takich informacji na wydruku, to można dodać je przez pole Opis na dokumencie (poradnik jak dodać opis do wydruku).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...