Skocz do zawartości

wyliczanie zaliczki miesięcznej PIT dla ryczałtu

Polecane posty

Witam

Po aktualizacji systemu do wersji 1.66 SP2 pojawił się problem przy wyliczaniu zaliczki miesięcznej dla ryczałtu związany z ewidencją odliczeń i obniżek.

W deklaracji za styczeń jest ok ale już w deklaracji za luty program w pozycji 64 uwzględnia składkę na ubezpieczenie społeczne za dwa kolejne miesiące (narastająco) mimo że w miesiącu styczniu już raz została odliczona. to samo jest ze składką na ubezpieczenie zdrowotne która w pozycji 129 również pojawia się za dwa kolejne miesiące mimo że w styczniu już została uwzględniona.  

Nie zmienialiśmy parametrów odliczeń i obniżek w ustawieniach a za zeszły rok wszystko liczy się poprawnie

Proszę o informację czy błąd pojawia się tylko u mnie czy też jest on wynikiem ostatniej aktualizacji 

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 2.03.2021 o 10:47, Małgorzata Płóciennik napisał:

 

 

Mam to samo. Podwójne składki ZUS odlicza

 

Dodatkowo, w przypadku gdy w poprzednim miesiącu nie odliczono całości na przykład ub. zdrowotnego, bo nie było tyle podatku to resztę odliczało w następnym miesiącu wraz z bieżącą składką.

 

@Kamil Goleń da radę to naprawić? Chyba, że jest możliwość ręcznej zmiany w któryś ustawieniach?

Edytowane przez Grzegorz Bertling
Link to postu

 

15 minut temu, Kamil Goleń napisał:

Faktycznie jest z tym problem. Zostanie poprawiony aktualizacji, która powinna pojawić się do końca tygodnia.

 

 

Wygląda jakby odliczało składki ZUS (społ. i zdr.) identycznie jak na deklaracji podatku dochodowego PIT-5 lub PIT-5L czyli odlicza narastająco.

Symulacyjnie zrobiłem marzec i faktycznie odlicza 3 składki narastająco w rozliczeniu miesiąca marca.

 

Dzięki za interwencję i czekamy na upgrade ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...