Skocz do zawartości

Jaki serwer, jakie parametry - doświadczenia

Polecane posty

Witam

Ponieważ wszystko robię na jednym komputerze, Sello, Subiekt, Delphi, Gimp, poczta, praca zdalna, AeroAdmin, itd. mam wrażenie że jest chyba wolno.

Pomyślałem żeby postawić serwer na jakimś starym laptopie, ale...

No właśnie czy ktoś próbował takiego rozwiązania?

Jakie są minimalne wymagania?

Jaki system i co trzeba by było zainstalować na serwerze?

Dziękuję z góry za wszystkie rady.

Od razy mówię że forum przeglądałem łącznie z wykorzystaniem serwera NAS i kontenerów

 

Link to postu

Wszystko zależy od tego jak mocno obciążona jest baza danych. Ile operacji jest wykonywanych? Ile zamówień wpada do Sello? To nie jest prosta odpowiedź.

Jeśli mam być szczery, i chciałbyś wykorzystać jakiegoś starego laptopa, to proponuję instalację systemu CentOS Linux i uruchomienie MS SQL Server w wersji na linuksa.

Edytowane przez Radosław Dobrowolski
Link to postu
W dniu 1.04.2021 o 10:58, Bartosz Głowacki napisał:

Witam

Ponieważ wszystko robię na jednym komputerze, Sello, Subiekt, Delphi, Gimp, poczta, praca zdalna, AeroAdmin, itd. mam wrażenie że jest chyba wolno.

Pomyślałem żeby postawić serwer na jakimś starym laptopie, ale...

No właśnie czy ktoś próbował takiego rozwiązania?

Jakie są minimalne wymagania?

Jaki system i co trzeba by było zainstalować na serwerze?

Dziękuję z góry za wszystkie rady.

Od razy mówię że forum przeglądałem łącznie z wykorzystaniem serwera NAS i kontenerów

 

Jeżeli jesteś zainteresowany bedziemy modernizować nasz sprzęt do dwóch tygodni będe miał wolny : 

 

Intel Xeon E3 1220
32 GB ram 
2 x SSD 500GB 
4x LAN 1gb/S 

cena do uzgodnienia 

Edytowane przez 4S_ MARKET
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...