Skocz do zawartości

problem z rozwiazaniem sferycznym

Polecane posty

W dniu 27.08.2021 o 09:30, Mikolaj Muszynski napisał:

Z tego wynika, ze przy kazdym "updejcie" programu Insert, trzeba rekompilowac rozwiazanie wlasne? Czy dobrze to rozumiem?

Idealnie tak, należałoby przekompilować rozwiązanie własne, ale istnieje też taka możliwość, że nie zawsze będzie to konieczne.

 

Przykład: mam rozwiązanie własne napisane w oparciu o SDK w wersji 36.1.0 i ono łączy się bez problemu z bazą w wersji 36.1.0, ale z żadną inną już nie. Jeśli jednak wezmę .exe tego rozwiązania i przekopiuję je do folderu, w którym leżą binaria z wersji 36.0.0, to moje rozwiązanie uruchomi się i połączy z bazą w wersji 36.0.0, ale z żadną inną nie. Wynika to z tego, że w tym przypadku podczas uruchamiania mojego rozwiązania załadują się biblioteki z bieżącego folderu, czyli m.in. InsERT.Moria.Sfera.dll z wersji 36.0.0.

 

Warunkiem poprawnego działania takiego rozwiązania jest oczywiście to, że mój program sferyczny korzysta z tylko takich elementów API, które istniały już w wersji 36.0.0. Ze względu na to, że staramy się nie robić tzw. "łamiących zmian" w API, to możliwe jest, że mój program będzie działał z wieloma innymi wersjami SDK - po prostu w trakcie jego uruchamiania załadują się inne biblioteki niż te, których użyłam, gdy je pisałam. 

W dniu 27.08.2021 o 15:12, Mikolaj Muszynski napisał:

Do kompilacji rozwiazania Insert zaleca .NET framework 4.6.1 a czy sa jakies zalecenia co do maszyny na ktorej rozwiazanie ma byc uzywane? W nowszych instalacjach Windowsa 10 nie ma tej wersji .NETa jest jedynie 4.8? Moze to byc przyczyna?

.NET Framework 4.8 powinien być wystarczający. Jeśli na komputerze jest zainstalowane nexo, to prawdopodobnie ma on już odpowiednią wersję .NETa, bo gdyby jej nie było, to instalator nexo ją zainstaluje. 

 

Jeśli pytając "może to być przyczyną" ma Pan na myśli przyczynę występowania błędu z pierwszego posta, czyli "Podana baza nie jest przystosowana do pracy z nexo, bądź przystosowana jest do wersji innej", to tą przyczyną jest niezgodność wersji bazy z wersją SDK.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...