Skocz do zawartości

Problem z subiektem

Polecane posty

Przeinstalowałem system na nowo na swoim komputerze, używam Sello i Subiekta, zatem wiedziałam że muszę przed wgraniem backup-u zrobić archiwizację w obu programach.

Pierwsze dearchiwizowałem Sello (wersja z której korzystałem na starym systemie i na nowym ta sama: 1.8.4), wszystko się wgrało.

Problem powstał przy dearchiwizaji Subiekta.

Nie pamiętam na jakiej wersji pracowałem na starym systemie (nie spisałem :/) ale wydaje mi się że była to wersja 1.25. Miałem wykupiony abonament na ulepszenia, który mi się niedawno skończył, ulepszenia przychodziły do domu, ale nie były mi do niczego potrzebne więc płyty były odkładane "gdzieś na półkę". Na nowym systemie dearchiwizacja przeszła, natomiast gdy chcę uruchomić podmiot, zgłasza mi komunikat "Wersja bazy danych jest nowsza od wersji programu. Dalsza praca nie jest możliwa".

Wiem, że na chłopski rozum wygląda to tak, jakbym na poprzednim systemie miał nowszą wersję subiekta niż mam obecnie. Ale problem w tym, że mi się właśnie wydaje, że tak nie jest. Najnowsze ulepszenie jakie znalazłem "na półce" to 1.26 - płyta nawet nie otwarta więc wiem że nie instalowałem tego ulepszenia. Niestety nadal zgłasza ten sam błąd.

Czy może być coś innego powodem takiego błędu? Co robię źle? Dałbym sobie rękę obciąć, że nie instalowałem dawno ulepszenia na starym systemie, dlatego uważam że obecnie mam nowszą wersję zainstalowaną niż na starym systemie.

Eh, trochę to zakręcone, mam nadzieję że mnie ktoś zrozumie i mi pomoże, bo szkoda mi wydawać kilkaset zł na abonament na ulepszenie, skoro po 1. nie jest mi potrzebne, po 2. może się okazać że gdzie indziej jest problem.

Kto ma jakiś pomysł, proszę pisać.

Czy da się na zarchiwizowanych plikach w jakiś sposób sprawdzić w jakiej wersji programu pracowały?

Na komputerze mam microsoft server SQL 2005, czy może jest to brak MS SQL 2008? Bo chyba była na starym systemie.

Jestem laikiem w tych sprawach, więc proszę o wyrozumiałość.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...