Skocz do zawartości

Obieg dokumentów - uwagi/sugestie klienta

Polecane posty

Ostatnio miałam okazję pokazać i trochę przetestować funkcjonalność obiegu dokumentów bezpośrednio na bazie klienta pracującego na Rewizorze GT. Przesyłam uwagi zgłoszone przez klienta czy które mi się nasunęły po pierwszym kontakcie:

1. Informowanie o zdublowanych dokumentach - brak zarówno po stronie portalu (ale tutaj podejrzewam że musiałby najpierw już zadziałać OCR rozpoznający klienta i jego nr dokumentu), ale też po stronie rewizora: w momencie kiedy przykładowo wczytuję dokument jedynie do ewidencji VAT - wówczas przy numerze dokumentu mam informację, że pole odczytano z przesłanego dokumentu.. w żaden sposób nie pojawia się standardowy dymek z informacją że taki dokument już istnieje (np. wprowadzony ręcznie do ew. VAT)

 

2. brak możliwości nadania kategorii na etapie modułu Dokumenty - na ten moment pełna dekretacja dokumentu (dekret + vat) z wykorzystaniem schematów dekretacji wymaga najpierw import tylko do VAT, nadanie tam kategorii, a potem przejście do rejestru VAT i dekretacja automatyczna. Fajnie by było móc wykorzystać kategorię i od razu na jej podstawie zadekretować automatycznie lub wariant ręcznego wskazania schematu dekretacji.

 

Pytanie też kiedy planowane jest wyjście funkcjonalności z laboratorium? 

Link to postu

Dzień dobry,

 

dziękujemy za cenne uwagi.

 

Ad. 1. Na początek mamy w planach sprawdzanie zduplikowanych dokumentów już podczas dodawania ich do usługi (po stronie webowej). 

Zrobienie tego również od strony programu jest bardzo dobrą sugestią. Natomiast tutaj nie jestem w stanie określić, kiedy będziemy mogli się tym zająć. Niestety konieczne zmiany prawne (m.in. Polski Ład, KSeF) mają priorytet nad wszystkimi innymi. 

 

Ad. 2. Tutaj zależy o jakim programie mówimy. W linii nexo można włączyć w Laboratorium funkcję Automatycznej dekretacji dokumentów. Wtedy w module Dokumenty będziemy mieli możliwość określania typu dokumentu dekretacji automatycznej, gdzie automatycznie jest tworzony obraz księgowy w module Dekretacji dokumentów a w module Dokumenty pojawią się operacje związane z dekretacją automatyczną: Dekretuj, Dekretuj automatycznie oraz Wycofaj dekretację. Bardziej wyczerpujący opis można przeczytać w tym poście.
W linii GT planowana jest taka sama funkcjonalność, ale (tak jak pisałam powyżej) dopiero po wprowadzeniu wszystkich wymaganych zmian prawnych.


 

Usługa wyjdzie z Laboratorium pod koniec listopada.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...