Skocz do zawartości

Obniżenie składki zdrowotnej

Polecane posty

Oooo - znaleźliśmy przyczynę. Niestety jest błąd (prawdopodobnie u Pani właśnie jest ta sytuacja), że kwotę ulgi (do obliczenia ograniczenia składki zdrowotnej) program pobiera z indywidualnej skali podatkowej jeśli taka jest zdefiniowana w umowie.
Oczywiście jak najszybciej poprawimy to - ale to będzie w drugiej połowie stycznia najprawdopodobniej.

Na teraz można:

- wyłączyć w umowie indywidualną skalę podatkową - zakładam, że w styczniu nie jest ona niezbędna

- albo zmienić ręcznie w wyliczonej wypłacie składkę zdrowotną nieodliczaną na jej pełną wartość

 

Dziękujemy za szybkie zgłoszenie - dzięki temu szybciej pojawi się poprawka i inni użytkownicy dowiedzą się o problemie.
Przepraszamy za utrudnienia.

Link to postu
W dniu 5.01.2022 o 10:32, Jacek Filipkiewicz napisał:

Oooo - znaleźliśmy przyczynę. Niestety jest błąd (prawdopodobnie u Pani właśnie jest ta sytuacja), że kwotę ulgi (do obliczenia ograniczenia składki zdrowotnej) program pobiera z indywidualnej skali podatkowej jeśli taka jest zdefiniowana w umowie.
Oczywiście jak najszybciej poprawimy to - ale to będzie w drugiej połowie stycznia najprawdopodobniej.

Na teraz można:

- wyłączyć w umowie indywidualną skalę podatkową - zakładam, że w styczniu nie jest ona niezbędna

- albo zmienić ręcznie w wyliczonej wypłacie składkę zdrowotną nieodliczaną na jej pełną wartość

 

Dziękujemy za szybkie zgłoszenie - dzięki temu szybciej pojawi się poprawka i inni użytkownicy dowiedzą się o problemie.
Przepraszamy za utrudnienia.

tak właśnie myślałam, na ten moment faktycznie zrobię to z ręki . I mam nadzieje że do kolejnej wypłaty uda się już błąd naprawić ;) bardzo dziękuje za równie szybką reakcję. Napisałam do Pana wiadomość bardzo bym prosiła popatrzenie również na tamten temat czy to tez kwestia błędu czy może ja coś gdzieś mam źle ustawione.

Link to postu

tu o ograniczenie składki zdrowotnej rozumiem że dlatego ze jest zaznaczone indywidualna skala podatkowa, w przypadku problemu z wiadomości pracownik nie ma indywidualnej skali podatkowej, dane podatków i kosztów są prawidłowe ( jak w poprzednim przypadku ) i martwi mnie że zarówno w wypłacie grudniowej jak i już styczniowej tworzonej na próbę, w analizatorze wynagrodzenia w analizie składki zdrowotnej nadal jest ograniczenie a także to że widnieje tam kwota 43,76 a powinno już chyba być 425zł ( tak jak w przypadku w którym znaleźliśmy błąd)

268769579_7058669267507043_8351818529930793766_n.jpg

269917335_445780820509027_1589416713004282418_n.jpg

Link to postu

Już dwa razy w tym wątku pisałem, że ograniczenie składki zdrowotnej od stycznia 2022 dokonuje się do wirtualnie obliczonej zaliczki na podatek obliczonej według zasad na koniec 2021. Ten pogrubiony tekst nie jest komunikatem błędu tylko informacją, że tak właśnie zostało to obliczone - inaczej niż się to liczyło kiedyś.

Gdyby tu było 425 to byłby właśnie ten problem, który zgłosiła Pani wcześniej.

 

Informację tę zmienimy w wersji 39 na bardziej neutralną, aby Państwa nie straszyć ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...