Skocz do zawartości

Wynagrodzenie członka zarządu

Polecane posty

Szanowni Państwo,

 

członek zarządu otrzymujący wynagrodzenie na mocy powołania.

Wprowadzony kontrakt menedżerski, wybrany kod ubezpieczenia 2250, rodzaj przychodów - udział w organach stanowiących. Osoba taka została zgłoszona do ubezpieczenia zdrowotnego.

 

przy próbie wystawienia rachunku na kwotę 230 zł brutto program nie wylicza składki zdrowotnej.

 

Moim zdaniem nie ma tutaj zastosowania opcja pomniejszania składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek dochodowy. Osoby otrzymujące wynagrodzenie na mocy powołania nie są wymienione w art. 85 ust. 1-13 ustawy zdrowotnej, za które płatnik jest uprawniony do obniżenia wysokości składki.

 

bardzo proszę o sprawdzenie tego problemu. jak dobrze rozumiem, ręczne wprowadzenie składki zdrowotnej na rachunku nie wchodzi w rachubę-opcja nieaktywna.

 

 

 

Edytowane przez Sławomir Wierzyk
Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Dzień dobry,

Czy mógłby mi ktoś pomóc odnośnie umowy z tyt. powołania ?

Bo chyba coś robię źle

Wprowadziłam członka zarządu jako pracownika- utworzyłam umowę ( kontrakt menadżerski)- wprowadziłam koszty 250,00 - przelicza ok.

 

Natomiast przy wyliczaniu zaliczki na podatek w 1 miesiącu wskoczyło mi w pozycję 39/40, natomiast w październiku nie.

Także zauważyłam, że jak robię pit-11, bo wskakują mi tylko składki zdrowotne odliczone.

 

Co robię źle?

Link to postu

Marzena Trzeciak - w umowie cywilnoprawnej (kontrakt menedżerski) w zakładce "RACHUNKI" wybierz z listy rodzaj przychodu na "UDZIAŁ W ORGANACH STANOWIĄCYCH". Na rachunku w zakładce "INNE" musisz mieć ustawiony także ten sam rodzaj przychodu. Sprawdź.

Wówczas w pit-11 będziesz miała wypłacone wynagrodzenie członkowi zarządu w rubryce E5. działalność wykonywana osobiście.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...