Skocz do zawartości

RACHMISTRZ GT wer. 1.70SP1 dziwne liczenie zaliczki PIT za 01'2022 dla skali podatkowej

Polecane posty

Jeszcze raz poruszam temat jak wyżej. Zauważyłam, że przy dochodzie np. 4431 zł bez składek ZUS (bo zapłacono grudniową w grudniu 2021) program nie wylicza podatku PIT. We wcześniejszej odpowiedzi uzyskałam informację, że jest za mały dochód do opodatkowania (30000 zwolnione z podatku - i tu się mogę zgodzić) ale w innej firmie przy podobnym dochodzie 4704 zł (też bez składek ZUS jak wyżej) wychodzi zaliczka do zapłaty 275 zł. W obu firmach zaznaczyłam rezygnację z ulgi dla klasy średniej. Porównałam ustawienia tych firm - są takie same. Ale w tej co wychodzi podatek była wyliczona zaliczka za "grudzień 2021" a w tej pierwszej nie. Po wyliczeniu zaliczki za grudzień 2021 w tej pierwszej program już naliczył zaliczką w kwocie 228 zł.

I tu już zgłupiałam - co ma zaliczka grudniowa z 2021 roku do zaliczki ze stycznia 2022 roku. Która wartość jest prawidłowa ta z podatkiem czy bez. A przy okazji składki w innych firmach palą się dalej na czerwono, "nienaliczone/nieopłacone" pomimo ich odznaczenia.

Dzięki za pomoc - bo rwę włosy

Link to postu

Nie udaje mi się powtórzyć takiego zachowania. Zaliczka grudniowa wyliczona. Do kwoty dochodu 30000 nie nalicza się zaliczka w styczniu. Czy na pewno u wspólników w obu firmach zaznaczone "Uwzględnij roczną ulgę podatkową w zaliczkach"?

Clipboard10.jpg

Edytowane przez Wiesław Musik
  • Dziękuję 1
Link to postu

Chyba to mam, program zwariował i zaczął naliczać prawidłowo. Musiałem odznaczyć te 3 ptaszki dot. ulgi podatkowej, przeliczyć a następnie ponownie je zaznaczyć i przeliczyć i już jest OK. To chyba były jakieś zawirowania programowe. Bardzo dziękuję.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 12.02.2022 o 17:34, Magdalena Stefańczyk napisał:

Chyba to mam, program zwariował i zaczął naliczać prawidłowo. Musiałem odznaczyć te 3 ptaszki dot. ulgi podatkowej, przeliczyć a następnie ponownie je zaznaczyć i przeliczyć i już jest OK. To chyba były jakieś zawirowania programowe. Bardzo dziękuję.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i informację o rozwiązaniu problemu!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...