Skocz do zawartości

BŁĘDNIE WYLICZONA ZALICZKA / STOSUJ ODRACZANIE POBORU ZALICZKI

Polecane posty

PRZY WYNAGRODZENIE BRUTTO 4862,24 zł  ( podstawa miesięczna i wynagrodzenie urlopowe ) KUP 250 przy zaznaczonej opcji stosuj odraczania poboru zaliczki program wylicza wyższą zaliczkę tj. 272 zł.

Jeżeli odklikamy  tą opcje to zaliczka wychodzi w prawidłowej wysokości 246 zł . Pracownik złożył PIT 2 

Można to zweryfikować dlaczego tak się dzieje? 

 

Link to postu
8 minut temu, Renata .. napisał:

U mnie jest podobny problem przy wersji programu 1.70 SP1 HF2. Ten problem występuje u pracownika, który w styczniu nie korzystał z miesięcznej ulgi podatkowej, a od lutego już jest stosowana. W lutym liczy inną kwotę zaliczki w marcu inną.

U mnie jest to samo. Musiałam odhaczyć "stosuj odraczanie poboru zaliczki", pomimo że pracownik nie złożył wniosku. Złożyłam do gratyfikanta oficjalne zgłoszenie, telefonicznie pan mi powiedział, że to ewidentnie błąd systemowy, niestety na pisemne zgłoszenie, pomimo ponagleń, nie dostałam jeszcze odpowiedzi. Niżej przedstawiam moje zapytanie do Gratyfikanta.

 

Pracownica zatrudniona na podstawie umowy o pracę z wynagrodzeniem 3010,00 zł brutto, pobiera rentę z ZUS. W styczniu złożyła w ZUS druk EPD18 o niestosowaniu ulgi podatkowej, złożyła w firmie PIT 2, więc ulga będzie jej przysługiwała w wynagrodzeniu. Ne może złożyć wniosku o nieprzedłużanie terminów przekazania nadwyżki zaliczki. W umowie o pracę w zakładce dodatkowe powinna mieć stosowanie odraczania poboru zaliczki. Jednak gdy ma to zaznaczone nalicza zaliczkę na podatek w kwocie 154 zł. Do tej pory nie miała tej ulgi, z uwagi na niezłożenie PIT 2, jednak w wypłacie za 02/2022, ulga jest zastosowana ale źle wylicza wynagrodzenie, ponieważ pomniejsza je o zaliczkę na podatek, która przy najniższej kraiowej nie powinna być naliczana.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie naliczania nagrody i wynagrodzenia głównego. Wyliczenie nagrody: Brutto 1149,00 zaliczka na podatek 102,00 wartość netto 777,26 (zaznaczony jest znacznik odraczanie poboru zaliczki). Gdy wyliczam wynagrodzenie główne: Brutto 3879,00 zaliczka na podatek 178,00 wartość netto 2790,36 (zaznaczony jest znacznik odraczanie poboru zaliczki)-zaliczka na podatek od wynagrodzenia głównego jest powiększana o kwotę składki zdrowotnej, której odliczenie zostało zastosowane w wynagrodzeniu Nagroda (program policzył nagrodę korzystniejszą metodą tj. wg stanu na 31.12.2021). Natomiast w wynagrodzeniu głównym zabrał to odliczenie i wyszło na to, że nagroda i wynagrodzenie główne zostało policzone na nowych zasadach. Czy to jest poprawnie wyliczone? Nie mam złożonego wniosku o nie stosowaniu odroczenia poboru zaliczki. Wersja programu  1.70 SP2.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...