Skocz do zawartości

Czy regulamin aukcji ma być na aukcji czy stronie o mnie - Wasze zdanie

Polecane posty

Jakie jest Wasze zdanie na temat:

czy regulamin aukcji, dane firmy i inne wymagane prawem informacje

mają być na stronie aukcji czy stronie o mnie?

 

Pytam bo spotkałem się z dosyć ostrym nastawieniem kilku sprzedających na Allegro,

że powyższe dane muszą być umieszczone w aukcjach i tylko w aukcjach.

Na stronie o mnie mogą być tylko dodatkowo umieszczone.

 

Ja uważam, że strona o mnie służy właśnie do umieszczania tego typu informacji, a nie strona z aukcjami.

Jeśli więc umieszczę na stronie z aukcją link "regulamin znajduje się na stronie o mnie" to jest wszystko zgodnie z prawem.

Wg mnie w sklepach internetowych nie ma umieszczonego regulaminu pod każdym przedmiotem w sklepie,

jest tylko link "Regulamin" i "Kontakt" więc takie samo prawo tyczy się aukcji internetowych.

Bardzo interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat.

A może ktoś już miał do czynienia z kontrolą PIH i jak oni się na to zapatrywali lub ma dostęp do jakiejś opinii prawnej?

 

Pozdrawiam

Link to postu

stronę o mnie w każdej chwili możesz dowolnie modyfikować.

 

Ciekawa opinia ale podobnie każdy sklep internetowy może w każdej chwili zmodyfikować swój regulamin.

 

Dane firmowe na aukcji ? o tego jest konto firmowe lub strona "o mnie"

 

Tak, piszę o koncie firmowym.

To jest istotna informacja dotycząca zawieranej umowy i jest tak samo ważna jak regulamin jeśli go stosuję.

Znalazłem w pomocy Allegro tutaj:

http://allegro.pl/help_item.php?tid=458&item=2109&zoom=N

że można umieszczać te informacje w opisie aukcji lub na stronie o mnie.

 

Tylko czy PIH i UOKiK też tak uważa :)

 

Link to postu

stronę o mnie w każdej chwili możesz dowolnie modyfikować.

Ciekawa opinia ale podobnie każdy sklep internetowy może w każdej chwili zmodyfikować swój regulamin.

Sprzedając na allegro obowiązuje Ciebie regulamin allegro, a ustalanie własnych regulaminów i zasad jest niedozwolone o czym możesz przeczytać tutaj http://allegro.pl/help_item.php?item=495

Przykłady treści niedozwolonych na stronie "O mnie":

  • Własne zasady licytacji/...

 

Link to postu

Przykłady treści niedozwolonych na stronie "O mnie":

  • Własne zasady licytacji/...

 

Ale uciąłeś za szybko ;) bo pełne zdanie brzmi:

Własne zasady licytacji/ realizacji umowy sprzeczne z obowiązującym prawem lub Regulaminem Allegro

Zresztą nie o to pytałem.

 

Naprawdę ciekawi mnie Twoje zdanie bo nie do końca zrozumiałem Twoje wcześniejsze wypowiedzi.

Czy wg Ciebie mając konto firma to: regulamin aukcji, dane firmowe i informację o możliwości zwrotu towaru, itp powinno się umieszczać na aukcji czy można umieścić na stronie o mnie i napisać w aukcji, że znajdują się na stronie o mnie?

Czy uważasz, że regulamin i informację o możliwości zwrotu towaru trzeba umieścić w aukcji, a dane firmowe można na stronie o mnie?

 

No i czy ktoś miał bezpośrednio do czynienia lub słyszał, że ktoś miał do czynienia z PIH lub UOKiK w tej sprawie

i czy mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami na ten temat.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Nie pisz o regulaminie bo takiego zwyczajnie nie możesz regulować, możesz jedynie informować ;)

 

Jeżeli chcesz poznać moją opinię to:

1. dane firmowe są dostępne na każdej aukcji po kliknięciu na "Dane firmy", więc tych informacji nie powielam na aukcjach/strona o mnie

2. koszty wysyłki dostępne są w zakładce "dostawa i płatność" j.w.

3. Na aukcji mam zamieszczoną informację "Więcej informacji dotyczących realizacji zakupów, wysyłki znajdziecie Państwo na stronie "O mnie".

3. na stronie 'O mnie' nie stosuję żadnego regulaminu tylko czyste informacje m.in. informację "Zgodnie z ustawą o ochronie praw konsumentów z zakupionego towaru można zrezygnować bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki."

 

Gdzieś kiedyś czytałem, że o zwrocie 10 dniowym, trzeba kupującego skutecznie poinformować najlepiej zamieszczając taką informację w przesyłce ;)

Link to postu

Nie pisz o regulaminie bo takiego zwyczajnie nie możesz regulować, możesz jedynie informować ;)

 

Tak masz rację. Po prostu na wielu aukcjach pisze "Regulamin mojej aukcji" i stąd to wziąłem :)

 

Jeżeli chcesz poznać moją opinię to:

1. dane firmowe są dostępne na każdej aukcji po kliknięciu na "Dane firmy", więc tych informacji nie powielam na aukcjach/strona o mnie

2. koszty wysyłki dostępne są w zakładce "dostawa i płatność" j.w.

3. Na aukcji mam zamieszczoną informację "Więcej informacji dotyczących realizacji zakupów, wysyłki znajdziecie Państwo na stronie "O mnie".

3. na stronie 'O mnie' nie stosuję żadnego regulaminu tylko czyste informacje m.in. informację "Zgodnie z ustawą o ochronie praw konsumentów z zakupionego towaru można zrezygnować bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki."

 

Wow 1 i 2 to super sposób myślenia. Naprawdę nie przyszło mi to do głowy.

Allegro część wymaganych informacji umieszcza za mnie.

 

Gdzieś kiedyś czytałem, że o zwrocie 10 dniowym, trzeba kupującego skutecznie poinformować najlepiej zamieszczając taką informację w przesyłce ;)

To byłby strzał w nogę ;)

Mam nadzieję, że nikt tak nie robi...

 

Dzięki. Pozdrawiam.

 

A jak myślą inni bo każdy stosuje inne rozwiązanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...