Skocz do zawartości

Prawa autorskie przy umowie o pracę

Polecane posty

Mamy umowę o pracę z przeniesieniem praw autorskich. Koszty 50% stosujemy do 85% bieżącego wynagrodzenia. Pozostałe 15% to zwykłe KUP. 

Chcę ustawić parametr do definicji składnika wynagrodzenia "podstawa miesięczna prawa autorskie". Przy próbie definicji wyskakuje błąd brak operatora. Czy ktoś miał podobny temat do rozgryzienia?

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Prawa autorskie już się dobrze wyliczają, problem mam z podstawą bez praw autorskich, która powinna być pomniejszona. Jeśli pracownik ma wynagrodzenie 5257,64 brutto to prawa autorskie to 4468,99 zł a zwykłe KUP to 788,65 zł. Przy próbie definicji trzeciego składnika (Podstawa miesięczna bez praw = 0.15*podstawa miesięczna) tak aby wyszło 788,65 zł i wyzerowanie podstawy 5257,64 zł już wszystko się posypało...

Przechwytywanie.PNG

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

 

15 minut temu, Zbigniew Sztymelski napisał:

Składnik parametryczny został stworzony. Czy trzeba go dodać do umowy? Nie widzę takiej możliwości.

Składników w Gratyfikancie nexo nie dodaje się do umowy tylko do definicji listy płac. A w umowie wskazuje się definicję.

A składniki parametryczne w definicji listy płac dodaje się tutaj:
obraz.thumb.png.4010b54cddb739a3452b006d6d5f4c9d.png

Link to postu

W żadnej z Pana wiadomości nie umiem dojrzeć kompletu informacji jak Pan próbuje to zrobić. Gubię się w Pana toku rozumowania.

Ja bym to zrobił tak (o ile dobrze rozumiem potrzebę):

- składnik parametryczny A, w którym będzie kwota pełnej podstawy - ten składnik nie będzie wypłacany i nie doliczy się do brutto
   wartość ustawiana w poszczególnych umowach.

- składnik płacowy 1 - zdefiniowany jako 85% A

   oczywiście ze znacznikiem kosztów autorskich.

- składnik płacowy 2 - zdefiniowany jako 15% A

 

koniec.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...