Skocz do zawartości

PPK nie sumuje wpłat ze zlecenia i umowy o pracę

Polecane posty

Dzień dobry,

 

mam pracownicę na umowie o pracę i zleceniu jednocześnie. Podlega pod PPK, więc powinno jej pobierać składki z dwóch wynagrodzeń. I na listach tak jest, ale kiedy generuję deklarację rozliczeniową, to mam tylko kwoty z Listy płac a nie listy rachunków. Co dziwniejsze od stycznia 2022, tylko marcową deklaracje wygenerowało dobrze, natomiast pozostałe, w tym obecną źle. Dodam, że w zakładce PRACOWNIKA mam zaznaczone PPK i w umowie zleceniu również. Czy ktoś wie dlaczego nie zlicza wpłat z umowy zlecenia i umowy o prace??

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Pracownik dostał wypłatę za listopad w grudniu, następne pobory otrzymał 15 grudnia ponieważ rozwiązał umowę, program utworzył plik do ppk z dwiema składkami             (z jednej i drugiej wypłaty), natomiast z końcem grudnia kolejne osoby zostały zostały zwolnione i tym samym otrzymały pobory, program utworzył osobny plik  dla tych osób ze składkami ppk i w tym pliku również znalazła sie osoba z wypłatą z 15 grudnia.

Pytanie jak usunąc taką osobę z pliku ze zdublowanymi składkami

 

Link to postu

Po wygenerowaniu pierwszego raportu z wpłatami musiało się coś dziać z tymi wynagrodzeniami - może zostały skasowane i naliczone od nowa i dlatego znalazły się też na drugim raporcie.

Teraz pozostaje ręczna edycja pliku z raportem, albo (jeśli portal instytucji finansowej na to pozwala) edycja wczytanych już danych na portalu.

 

Pytanie dodatkowe - dlaczego generuje Pani raporty "na raty" - lepiej chyba (tak jak na przykład z deklaracjami ZUS) poczekać na "zamknięcie" miesiąca i wygenerować jeden łączny/pełny raport?

Link to postu

No i wydaje się, że po 2 stycznia coś musiało się dziać z tymi pierwszymi wypłatami.

Moje sugestie jak sobie poradzić pozostają w mocy.

 

No chyba, że jeszcze Pani nie wysłała pliku do PPK to można usunąć cały raport z wpłatami i wygenerować go od nowa - wtedy będzie zawierał wpłaty z całego miesiąca.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...