Skocz do zawartości

ZGŁASZAM BŁĄD W WYSYŁCE JPK PO SCALENIU W PROGRAMIE ZEWNĘTRZNYM

Polecane posty

Wcześniej komunikowałem :

 

Po wysłaniu JPK - pojawia mi się błąd 401 - jak powyżej. Korzystam z programu do scalania JPK "Program JPK PRO" - program nie miał żadnej aktualizacji od 04/04/2022 roku - w poprzednich wysyłkach JPK - nie było problemu ( JPK jest importowany po scaleniu w programie zewnętrznym - Program JPK PRO). Sprawdzałem JPK przez weryfikację z programu Rachmistrz - plik ma poprawną strukturę, W programie JPK PRO - również sprawdzałem (sprawdzanie XML) - dokument poprawny z schematem xsd. Posiadam najnowszą i aktualną wersję programu Rachmistrz i programu JPK PRO. Jest jeszcze możliwość, że są zmiany po stronie Ministerstwa Finansów. Proszę o pomoc.

 

Rachmistrz przy wysyłce JPK - komunikat błąd 401

 

Wysłałem JPK z programu zewnętrznego "Program JPK PRO" - komunikat 200 - wysyłka prawidłowa - wysłałem ten sam scalony plik zarówno z Rachmistrza i z Programu JPK PRO

 

Zrobiłem eksperyment - wyeksportowałem plik JPK z programu Rachmistrz (wcześniej zaimportowany z Programu JPK PRO) - sprawdziłem w kliencie JPK_WEB -  pojawił się komunikat o błędzie :

 

image.thumb.png.8e4105c8635daf6570482c2529486118.png

Sprawdziłem pliki w przeglądarce

 

Plik z Programu JPK PRO

 

image.thumb.png.85f45019c42c3cd50dba3b2da6404189.png

Plik z Rachmistrz GT

 

otrzymałem taki wynik:

 

 

image.thumb.png.e3c8cbe1cfac0c90500a36814d48fc74.png

Od razu widać, że dwa pliki pokazują dane w innym formacie.

 

Sprawdziłem też wyeksportowany plik z innej firmy gdzie nie była scalania plików JPK - format JPK jest prawidłowy.

 

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

podpisuje się pod temat błędu 401 (Dokument niezgodny ze schematem xsd) przy wysyłce.

importujemy deklracje z RAKS DOS , do którego nie było kolejnych aktualizacji od stycznia 2022

problem pojawił się w nowej wersji 1.72.HF2 / widziałem dziś aktualizacja HF3 wyszła, sprawdzę, ale w logach nie ma informacji o poprawce do tego błędu.

 

Najdziwniejsze jest że niektóre podmioty wychodzą normalnie, a inne nie - pliki sprawdzone w walidatorach JPK i są poprawne, deklaracje z błędami 401 (w rachmistrzu) zostały wysłane za pomocą innego programu (Fillup) , który nie zgłaszał błędu 401 przy wysyłce - ewidentnie błąd insertu.

 

Dodatkowo weryfikacja rachmistrza twierdzi że struktura jest prawidłowa.

 

jutro sprawdzę aktualizację HF3 i jeżeli nie pomoże to opisze dokładniej sytuacje.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...