Skocz do zawartości

ZDROWOTNE PRZY KILKU ŹRÓDŁACH DODCHODU

Polecane posty

Mam ten sam problem. Osoba prowadzaca JDG jest jednocześnie wspólnokiem w spółce cywilej. opodatkowanie zasady ogólne ( skala)  wygenerowałam zaliczkę na podatek PIT( skala) dodałam drugie źródło poz. N2 60-66 za miesiąc czerwiec   i po wygenerowaniu podstawa składki zdrowotnekj za miesiąc lipiec bierze podstawę tylko z jednego źródła.

Dok1.Dok2.docxdocx
 

Link to postu

Dzień dobry, przekazałem sugestię do odpowiedniego działu z prośbą o rozważenie takiej zmiany.  Jeśli chodzi o wydzielenie dochodów uzyskiwanych na potrzeby zaliczki na podatek od dochodu stanowiącego podstawę dla składki zdrowotnej to wynika z różnic pomiędzy tymi dochodami:

  1. Przychody zwolnione na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 63a, 63b, 152-154 – zaliczka PIT: nie powiększają dochodu; podstawa skł. zdrowotnej: powiększają dochód;
  2. Różnice remanentowe – zaliczka PIT: uwzględniamy różnice dodatnie i ujemne; podstawa skł. zdrowotnej: w 2022r. uwzględniamy jedynie różnice ujemne;
  3. Dochód z odpłatnego zbycia środków trwałych nie jest powiększany o odpisy amortyzacyjne zaliczone do kosztów uzyskania przychodów przed 01.01.2022r. – zaliczka PIT: nie dotyczy; podstawa skł. zdrowotnej: tak.

Dodatkowo, w przypadku podatników rozliczających się kwartalnie nie ma możliwości pobrania tych danych z zaliczki PIT do podstawy składki zdrowotnej, która jest raportem miesięcznym

Link to postu

Potwierdzam, u mnie jest to samo. Dodatkowo w spółce cywilnej gdy jeden ze wspólników ma rozlicza się zaliczką liniową PIT5L to w podstawie zdrowotnego za lipiec nie uwzględnia odliczenia zapłaconego zdrowotnego do limitu 8700, a do spółki nie mogę zaksięgować w koszty. Jak to rozwiązać? Czy planowana jest jakaś poprawka przed wyliczaniem zdrowotnego za lipiec?

Link to postu
W dniu 22.07.2022 o 10:43, Mirosław Amlicki napisał:

Potwierdzam, u mnie jest to samo. Dodatkowo w spółce cywilnej gdy jeden ze wspólników ma rozlicza się zaliczką liniową PIT5L to w podstawie zdrowotnego za lipiec nie uwzględnia odliczenia zapłaconego zdrowotnego do limitu 8700, a do spółki nie mogę zaksięgować w koszty. Jak to rozwiązać? Czy planowana jest jakaś poprawka przed wyliczaniem zdrowotnego za lipiec?

Z której wersji programu Pan korzysta? InsERT GT – Jak sprawdzić wersję programu?

Link to postu

Dzień Dobry.

Czy wiadomo może czy będzie jakaś aktualizacja w związku z nie wliczaniem do podstawy zdrowotnego dochodów z innych źródeł ??  Mam podatnika rozliczenie miesięczne +dochody ze spółki cywilnej - wszystko na pod.liniowym no i nie wlicza w wyliczeniu podstawy do zwrotnego dochodów ze spółki cywilnej.

Link to postu

Dzień dobry, mam wgraną ostatnią aktualizację z 29.07 Błąd występuje cały czas. Przychody, koszty i dochody do obliczenia składki zdrowotnej pobierane są jedynie zaksięgowanych dokumentów jdg. Uzupełnione przychody, koszty i dochód z tytułu udziału w spółce cywilnej już nie są uwzględniane przy zaliczce. Jest to straszny pleblem, gdyż wymaga ręcznego liczenia i zmieniania danych. Proszę o odpowiedź kiedy zostanie to naprawione

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...