Skocz do zawartości

Popsute wyszukiwanie

Polecane posty

Jakiś miesiąc temu faktycznie wprowadziliśmy zmianę jeżeli chodzi o wyszukiwarkę w celach poprawny jej rezultatów - domyślną zastąpiliśmy elasticsearchem - jest to aktualnie najlepiej oceniana wyszukiwarka dostępna na rynku. O tej zmianie informowaliśmy pare tygodni temu:

 

Co do braku wyników - dziękuję za informację. Będę analizował w czym jest problem. Na ten moment uruchomiłem indeksację, aby elastic ponownie przebudował sobie wszystkie wątki na forum. 

 

 

Link to postu
3 minuty temu, Mateusz Pater napisał:

Jakiś miesiąc temu faktycznie wprowadziliśmy zmianę jeżeli chodzi o wyszukiwarkę w celach poprawny jej rezultatów - domyślną zastąpiliśmy elasticsearchem - jest to aktualnie najlepiej oceniana wyszukiwarka dostępna na rynku. O tej zmianie informowaliśmy pare tygodni temu:

A to przepraszam, musiałem przegapić. Aczkolwiek, teraz też nie mogę nadrobić zaległości:

image.thumb.png.a9bc62d62f38737c371556dbac25adb9.png

Link to postu

@Radomił Ząbik trochę popracowałem nad tym w jaki sposób wyszukiwarka interpretuje to zapytanie i chyba się udało to troszkę ulepszyć.

 

Proszę użyć takiego wyszukiwania:

image.thumb.png.6fdb3c601a2172310ce43a04e1b12bb2.png

 

bezpośredni link: https://forum.insert.com.pl/index.php?/search/&q=UstawWartoscTypuLogicznego*&search_and_or=and&sortby=relevancy

 

 

Dość istotna jest ta gwiazdka na końcu, ponieważ elastic takie coś:

 

asoPW2Accessor.PobierzWartoscTypuLogicznego("pz bool"); 

dzieli na takie 2 tokeny:

 

1. asoPW2Accessor

2. PobierzWartoscTypuLogicznego("pz bool");

 

 

Stąd aby wyszukać PobierzWartoscTypuLogicznego potrzebujemy dodać gwiazdkę na końcu, która oznacza w tym przypadku "cokolwiek". 

 

Mając tę wiedze można równie dobrze zrobić tak:

 

image.png.85f3808234389b49dc4ca1035889e167.png

Ale co jest dość istotne - do czasu aż ten baner jest widoczny:

image.thumb.png.1f49f7325e4803453413dc2ef7024ce3.png

wyniki mogą być niepełne - powinno się to w pełni przeprocesować w ciągu najbliższy 2-3 godzin. 

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...