Skocz do zawartości

Jak wysyłać paczkę Pocztą Polską na Białoruś ??

Polecane posty

Witam,

 

Wysyłamy za granicę z Allegro i do tej pory szły same listy do Polaków za granicami na terytorium UE. Nabijaliśmy zwykły paragon, wrzucali do listu i wysyłali za granicę tak jakbyśmy wysyłali do Polski. Nic nie kombinowaliśmy z Vat bo po co sobie utrudniać. W UE cła nie ma więc nikt nie sprawdza listów.

 

Ale teraz klient zamówił nam paczkę na Białoruś.

Paczka do 3kg, wartość przedmiotu raptem 50zł, wysyłka 40zł, płaci kartą płatniczą on-line przez Allegro.

Maile otrzymane od niego są ewidentnie przetłumaczone w google „z ich na nasz język".

Na poczcie dostaliśmy druk przesyłki zagranicznej i tu zonk.

Na paczce trzeba zaznaczyć czy jest to przesyłka handlowa czy podarunek.

 

1. Jeśli napiszemy, że handlowa to się zaczyna bo: trzeba wystawić fakturę i na druku podać numer faktury, nr taryfowy zharmonizowanego systemu, licencja, świadectwa (dane których nie mam). Klient może zapłacić cło, a nie chcę klienta obarczać dodatkowymi kosztami. My jeszcze mamy dodatkowo kłopot z deklaracją VAT.

 

2. Jeśli napiszemy że podarunek to boję się, że jak wrzucę do środka paragon to na cle paczki są sprawdzane i wyjdzie, że to paczka handlowa. Nie wiem jakie są dla mnie lub klienta konsekwencje.

 

No i jest jeszcze kwestia alfabetu bo nie wiem czy druk wypełniony naszym alfabetem dotrze do klienta. W UE nie mamy z tym problemu.

Nie wiem którą opcję wybrać.

Proszę o poradę.

PS 1

A jak Wy wysyłacie za granicę ?!

Czy bawicie się z tym tak jak to powinno być czy tak jak my żeby tylko wysłać ?!

 

PS 2

Jak to jest z tym alfabetem w Sello bo:

a) na skrzynkę pocztową dostaliśmy maila od Allegro z danymi napisanymi ich czcionką (cyrylicą?!?) - wiadomość odczytana w innym programie pocztowym.

b) w Sello ta sama wiadomość pobrała się już w naszym alfabecie,

c) w transakcji poprzez WebApi Sello pobrało ich czcionkę,

d) czy wydruki z Sello dam radę wydrukować ich czcionką, nawet chyba nie mam ich zainstalowanych w systemie?!?

Link to postu

Sam sobie odpowiadam bo byłem dziś kolejny raz na poczcie i pytałem tym razem innej pani, która powiedziała mi - cytuję:

 

"wszyscy którzy sprzedają przez Allegro za granicę wysyłają paczki jako podarunki i wychodzi od nas tego bardzo dużo"

 

no i jestem co najmniej zdziwiony...

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Od paru miesięcy sporadycznie wysyłam na Biełoruś.

Wartość do 430pln, przesyłka jako podarunek-proszą o to klienci, uświadamiam ich czym to grozi, przesyłka wg ich zaleceń jest wysyłana tylko i wyłącznie na ich odpowiedzialność.

Ok. 10 przesyłek tak wysłanych-obyło się bez zbędnych problemów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...