Skocz do zawartości

korekta urlopu w trakcie roku po zmianie etatu na 3/4

Polecane posty

766176745_Kalendarz3-4etatu.thumb.png.c222f6e024fe395ae5b47b51c8525397.pngDzień dobry,

 

Proszę o podpowiedź, jak  skorygować urlop dla pracownika, który od 01.10.2022 przeszedł z pełnego wymiaru na 3/4. Załączam kalendarz przypisany w umowie od 01.10.2022.

Przy czym na dzień 30.09.2022 przed zmianą etatu pracownik ma nie wykorzystany urlop 12 dni. Wg wyliczeń od 01.10.2022 po zmianie etatu, za 3 miesiące 2022 powinnam ustalić wymiar na 5 dni ale co z niewykorzystanym urlopem.   Próbowałam na różne sposoby przeliczać na godziny i nie mogę sobie poradzić.

 

 

 

Link to postu

Ale jaka wartość jest nieprawidłowa, że ma być skorygowana?

Program sam prawidłowo przelicza urlop należny w zależności od wymiaru zatrudnienia.

 

Czy w umowie zaznaczono, że od 1.10 jest 3/4 etatu?

Załączony kalendarz jest źle utworzony:

- albo wskazujemy po 6 godzin pracy dziennie i WYŁĄCZAMY znacznik "Uwzględniaj wymiar zatrudnienia określony w umowie"

- albo wskazujemy 8 godzin dziennie i WŁĄCZAMY ten znacznik

 

Jeśli użyjemy taki kalendarz w umowie z zaznaczonym wymiarem 3/4 etatu to ten znacznik spowoduje, że pracownik będzie miał plan na 4,5 godziny dziennie.

Link to postu
8 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Załączony kalendarz jest źle utworzony:

- albo wskazujemy po 6 godzin pracy dziennie i WYŁĄCZAMY znacznik "Uwzględniaj wymiar zatrudnienia określony w umowie"

- albo wskazujemy 8 godzin dziennie i WŁĄCZAMY ten znacznik

Co do kalendarza:

czy przy tak utworzonym kalendarzu wystarczy odznaczyć znacznik " Uwzględniaj wymiar......" ?

Link to postu

Teraz rzeczywiście program sam przeliczył urlop i podaje 11 dni do końca roku (tak jak wychodzi mi z ręcznego przeliczenia) ale 88 godzin.

Ale po wprowadzeniu 1 dnia urlopu w październiku program zdejmuje z urlopu 6 godzin . Efekt jest taki że zostało 10 dni i 2g urlopu do wykorzystania (82godz).

Nie wiem co z tym fantem zrobić?

 

Link to postu

Poprawiłam kalendarz wg Pana sugestii i jeszcze raz przypisałam go do umowy (przed dodaniem pierwszego urlopu w październiku kalendarz nie miał włączonego parametru : Uwzględniaj wymiar..." . Korekta urlopu ma polegać na zmniejszeniu dni urlopu o 1 czyli z 12 na 11. I tak program zrobił tylko, że jest 88 godzin a powinno być 66. 1197411595_Kalendarz3-4etatu.png.4f446a4fd914d8b3e4af5c55d05ce569.png

Link to postu

Od wielu lat według przepisów rozliczanie urlopów dokonywane jest w godzinach. A jeden dzień to zawsze 8 godzin.

Dlatego na przykład pracownikowi na pół etatu przysługuje 13 dni urlopu - i dzień zawsze ma 8 godzin.

 

W tej zakładce pracownika wszystkie urlopy wykazywane są właśnie w dniach ośmiogodzinnych.

Link to postu

Rozumiem jak jest w teorii wg KP, jednak nie zmienia to faktu, że w programie, ze względu na powiązanie rozjeżdżają się dane  pomiędzy zakładką Wymiary urlopu,  a kalendarzem i po wykorzystaniu wszystkich 11 dni urlopu w zakładce Wymiary urlopu pozostanie do wykorzystania 22 godziny urlopu (88-66=22godziny). Tak działa program.

Co zrobić z tymi godzinami?

 

 

Link to postu

Gdyby cały rok pracował na 1/1 etatu to należałoby mu się 208 godzin urlopu.

Jako, że przez 3 miesiące będzie pracował na 3/4 etatu to łącznie za cały rok należy mu się 200 godzin.

 

Miał zaległych 67 godzin, a wykorzystanych 179. Z tego wynika, że pozostało do wykorzystania 88 godzin.

Nie chce wyjść inaczej.

Link to postu
3 godziny temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Od wielu lat według przepisów rozliczanie urlopów dokonywane jest w godzinach. A jeden dzień to zawsze 8 godzin.

Dlatego na przykład pracownikowi na pół etatu przysługuje 13 dni urlopu - i dzień zawsze ma 8 godzin.

 

W tej zakładce pracownika wszystkie urlopy wykazywane są właśnie w dniach ośmiogodzinnych.

Wg tego co sam Pan napisał w przytoczonym oknie : jeżeli dzień ma zawsze 8 godzin w tym oknie to 88:8=11 dni  a nie 14 dni - i tak pokazuje program po korekcie wymiaru. Pracownik pójdzie na 11 dni 8-godzinnych, a przy powiązaniu tego okna z kalendarzem 6 godzinnym nie jest możliwe takie rozliczenie tych 88 godzin.

 

Edytowane przez Wioletta Wysocka
Link to postu

Dzień urlopu należnego ma 8 godzin.

Dzień urlopu pobranego ma tyle godzin ile było zaplanowane na ten dzień do przepracowania.

 

Z 88 godzin należnego urlopu za każdy dzień pobranego urlopu program zdejmie tyle godzin ile było do przepracowania.

Nie rozumiem w czym problem.

Moim zdaniem nic nie trzeba robić.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...