Skocz do zawartości

Wyszczególnienia na listach płac


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Jacek Filipkiewicz,

Polecane posty

Z dniem 01.01.2023r. zmienia się Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie środków pieniężnych osób pozbawionych wolności.

Na listach płac będą musiały widnieć następujące pozycje:

1. wymiar czasu pracy

2. stawka zaszeregowania (stawka godzinowa)

Jak mogę dodać te informacje do wydruku listy płac więźniów?

Link to postu
9 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Hmm
Pisała Pani o zmianie przepisów, która w moim mniemaniu nie dotyczy tego jak co wygląda na ekranie komputera, a raczej wydruku - dlatego zaproponowałem takie rozwiązanie problemu.

W widoku wypłaty czy tym bardziej widoku list płac nie ma takiej możliwości.

Pisałam, ze w związku ze zmiana przepisów musza być widoczne te informacje na liście płac 

Link to postu

Na moją propozycję rozwiązania napisała Pani:

32 minuty temu, Patrycja Majzner napisał:

Ale chodzi o to by wyświetlało się to na liście plac

z czego zrozumiałem, że to rozwiązanie Pani nie satysfakcjonuje - dlatego drążę temat - ale zaczynam rozumieć, że chyba niepotrzebnie :)


Czy jednak nadal coś jest do wyjaśnienia? Bo już się pogubiłem :D

Link to postu

Może ja nie potrafię tego wyjaśnić 😄
Wypłaty będą naliczane jak do tej pory, Ale areszty i więzienia będą od nas wymagały tego, aby na wydruku listy płac pojawiała się informacja o stawce jaką pracownik ma za 1 godzinę pracy (teraz podaje się zbiorczo już przeliczone wynagrodzenie zasadnicze czyli godziny x stawka) oraz dodatkowo ma się pojawiać informacja przy pracowników jaki wymiar czasu pracy go obowiązuje. 

 

Link to postu

Pytanie co ustawodawca rozumie pod tymi pojęciami.

Wymiar czasu pracy zwykle jest rozumiany jako liczba godzin nominalnych w danym miesiącu - więc nie jest stała.
Ale jeśli to ma być wymiar etatu to już tak.

Podobnie ze stawką za godzinę - może to być rozumiane jako wartość z umowy - ale przecież nie wszyscy są wynagradzani stawką godzinową - wtedy trzeba by stawkę miesięczną podzielić przez ten wymiar z punktu pierwszego...

Co stałe to wpisać w składnik parametryczny na stałe, co zmienne wpisać jako definicję, która to wyliczy....

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...